
W sobotę o godz. 11.00 na Rynku Raciborskim odbędzie się uroczyste powitanie bractwa rycerskiego. A wieczorem o godz. 21.00 rozpocznie się wielka bitwa o zamek oraz pokaz ognia.W programie turnieju m.in. walki wojów i rycerzy, zabawy plebejskie, pokaz katowski, jarmark średniowieczny turniej bojowy, bieg dam, palenie czarownic, koncert muzyk! i dawnej i wiele innych atrakcji.
W sobotę o godz. 11.00 na Rynku Raciborskim odbędzie się uroczyste powitanie bractwa rycerskiego. A wieczorem o godz. 21.00 rozpocznie się wielka bitwa o zamek oraz pokaz ognia. W niedzielę turniej rycerski będzie trwał w godz. 11.00-15.00.
Organizatorami Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego na zamku w Raciborzu są: Opolskie Bractwo Rycerskie i Chorągiew Racibórz – Gwardia Wareska, Starostwo Powiatowe w Raciborzu i Urząd Miasta Racibórz.

![Nowy most na Odrze coraz bliżej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/most-grzegorzowice-ciechowice.jpg)




![Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji [ZDJĘCIA] Stacja Młodych: Filmowe emocje i planszówki na start wakacji](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/stacja-mlodych-lato-wakacje.jpg)







![Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece [ZDJĘCIA] Eliksiry, zaklęcia i quidditch. Wakacyjne spotkanie z Harrym Potterem w bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-biblioteka-28.jpg)
![Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Kreatywny początek wakacji z Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/07/lato-z-rck.jpg)



![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)





