VI Raciborski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza

0

31 maja rusza VI Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej – Racibórz 2007. Festiwal trwać będzie do 3 czerwca.VI Ogólnopolski Festiwal Ekologiczny zainaugurowany zostanie 31 maja br. podczas Festynu Ekologicznego dla Szkół Miasta Racibórz, który odbywać się będzie na raciborskim Rynku. Około godz. 13.00 uroczystego otwarcia dokonają wspólnie gospodarze festiwalu – starosta raciborski Adam Hajduk i prezydent Raciborza Mirosław Lenk.

W pierwszym dniu Festiwalu uczestnicy wezmą udział w warsztatach wokalnych i literackich, a popołudniu na Rynku miasta odbędzie się koncert Majki Jeżowskiej oraz wieczór wspomnień festiwalowych z udziałem laureatów poprzedniej edycji Festiwalu. Wieczorem (godz. 20.45) nastąpi podsumowanie projektu pt. Damy Ognia.

1 czerwca na raciborskim Rynku odbędą się koncerty oraz plener malarski. O godz. 20.30 w MDK przy ul. Stalmacha rozpocznie się „Wieczór interpretacji” oraz wspomnień literackich V edycji Festiwalu. 

2 czerwca  na Rynku o godz. 10.00 rozpocznie się bieg uliczny dzieci i młodzieży, a w Parku Zamkowym przez dwa dni (sobota i niedziela odbywać się będzie festyn Bractwa Rycerskiego. O godz. 14.30 w Domu kultury „Strzecha” przy ul. Londzina w Raciborzu rozpocznie się Koncert – Konkurs Piosenki Ekologicznej.

3 czerwca o godz. 17.00 w Domu Kultury Strzecha festiwalowy Koncert Galowy.
Zobacz też w dziale EKOLOGIA.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here