Sukces naszej uczennicy

W zakończonym wczoraj w Raciborzu VI Ogólnopolskim Festiwalu Ekologicznym Piosenki i Wiersza dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej uczennica klasy Ih liceum ogólnokształcącego naszej szkoły Daria Stoś zdobyła I nagrodę w kategorii wiersza wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Daria otrzymała także nagrodę specjalną – ufundowaną przez Wojewodę Śląskiego dr. Tomasza Pietrzykowskiego.
Serdecznie gratulujemy!Rafałowi – redaktorowi szkolnej gazetki udało się zadać Darii kilka pytań:

Jak przebiegały przygotowania do konkursu?

- reklama -

Przygotowań było wiele, wiersze napisałam dość szybko, bo w tydzień. Nie był to dla mnie problem, bo z poezją mam do czynienia na co dzień. Nie tylko piszę, ale także czytam utwory wielu sławnych twórców. W ramach festiwalu wzięłam udział w warsztatach literackich, na których rozwijaliśmy swoje umiejętności. Zajęcia trwały trzy dni i odbywały się w raciborskim MDK-u.
Odbył się również wieczór interpretacji, na którym dopingowali mnie koledzy z klasy i w tym miejscu chciałabym im bardzo podziękować za zaangażowanie. Może to dzięki temu udało mi się uzyskać wyróżnienie.

Czy była duża konkurencja?

Konkurencja – owszem była. Nie chcę jednak jej oceniać, nie moja w tym rola, nie jestem specjalistką. Na festiwalu spotkałam się z wielką życzliwością. Panowała świetna atmosfera. Po części to zasługa tego, że pojawiło się wiele osób po raz kolejny.
Nie spotkałam się z przejawami niechęci czy zazdrości. Jeśli coś im się nie podobało, otwarcie o tym mówili.

Jak radziłaś sobie ze stresem?

Cztery dni szybko minęły i nie było czasu na stres! Nie przeraziły mnie te występy.

Miałam przyjemność zaprezentować się na galowym koncercie, ale nawet tam nie dopadła mnie trema. Kiedy ogłaszano wyniki, myślałam, że to jakiś żart i do teraz nie mogę uwierzyć w swoją wygraną. Najbardziej cieszę się nie z nagród, ale z tego, że zostałam tak wyróżniona. I tylko jedno jest smutne – w przyszłym roku nie mogę już wziąć udziału w tym konkursie.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here