Gdzie i za ile się kąpać

W powiecie raciborskim działa kilka kąpielsk – niektóre są już czynne, inne z otwarciem czekają do wakacji. 7 czerwca otwarto kąpielisko Obora, przy ul. Markowickiej. To jedyny otwarty basen w Raciborzu. Można z niego korzystać codziennie od godz. 9.00 do 19.00. Dzieci za wejściówkę zapłacą 2 zł, studenci, renciści i emeryci 3 zł, dorośli 5 zł. Podobnie jak w latach ubiegłych, od lipca prowadzony tam będzie też aerobik w wodzie. Pogimnastykować się będzie można od piątku do niedzieli o godz. 20.00.

Wykąpać się można także w Szymocicach. Tam znajdują się dwa baseny. Już czynny „Aqua Brax” chętnych zaprasza siedem dni w tygodniu, podobnie jak w Raciborzu – od 9.00 do 19.00. Najmłodsi zapłacą 3 zł., a dorośli 5 zł. Drugi ośrodek w Szymocicach „Leśna Polana” zostanie otwarty z kolei nieco później, bo 20 czerwca i tam odpoczywać można od 9.00 do 18.00. Bilety wstępu jak w „Aqua Brax”.

Basen w Rudach położony jest przy ul. Brzozowej, na terenie zajazdu „Buk”. Ma zostać otwarty w połowie czerwca i korzystać będzie można z niego codziennie od 9.00 do 19.00. Cennika jeszcze nie ustalono, jednak najprawdopodobniej opłaty będą takie same jak w roku ubiegłym: dzieci – 3 zł, uczniowie – 4 zł, dorośli – 5 zł.

Pierwszego dnia wakacji, 23 czerwca otworzy się z kolei kąpielisko w Tworkowie przy ul. Parkowej. Popływać będzie można siedem dni w tygodniu od 10.00 do 18.00. Bilet wstępu dla najmłodszych będzie kosztować 1 zł, dla dorosłych – 3 zł.

Mieszkańcy naszego powiatu równie chętnie odwiedzają także czeskie kąpieliska niedaleko granicy – w miejscowościach Bohumin, Hlučin i Pišt.

Tymczasem badania nad jakością wody rozpoczął sanepid. Póki co wiadomo, że nie ma obiekcji co do kąpielisk w Bukowie i „Raj” w Nieboczowach.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here