Wizyta radnych wojewódzkich w Brukseli

Od 4 do 7 czerwca przebywała w Brukseli delegacja radnych Sejmiku Województwa Śląskiego – członków Komisji ds. Współpracy z Zagranicą i Integracji Europejskiej.

Celem wizyty były bezpośrednie spotkania z urzędnikami instytucji unijnych, podczas których śląscy samorządowcy zwracali uwagę na wyzwania czekające mieszkańców i władze naszego regionu wynikające z członkostwa Polski w strukturach wspólnotowych UE.

Przedstawiciele delegacji spotkali się m.in. z panią Danutą Hübner, komisarzem UE ds. Polityki Regionalnej, panem Matthieu Hornung’iem, szefem gabinetu Przewodniczącego Komitetu Regionów Michel Delebarre’a oraz panią Moniką Dołowiec pierwszym sekretarzem, koordynatorem Wydziału ds. Polityki Regionalnej i Spójności Ambasady RP przy Unii Europejskiej. Podczas tych spotkań radni Sejmiku wypytywali o możliwości pozyskiwania dodatkowych środków w ramach istniejących bądź planowanych programów unijnych, a także o szczegóły przyznawania wsparcia w ramach obecnie negocjowanych z Komisją Europejską programów operacyjnych.

Ważnym elementem pobytu w Brukseli była wizyta w Parlamencie Europejskim, podczas której uczestnicy delegacji spotkali się z eurodeputowanymi wybranymi z naszego województwa.

Ponadto delegacja gościła w Biurze Północnej Nadrenii Westfalii oraz w Komitecie Ekonomiczno-Społecznym.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here