Sprawa awansu do IV Ligi piłki nożnej nadal otwarta

  Mecze ostatniej kolejki zadecydują o tym, która z drużyn awansuje do IV ligi. Dwie drużyny z powiatu raciborskiego rywalizują o I miejsce w grupie III Ligi Okręgowej.


  W rozegranej w sobotę 16 czerwca, przedostatniej ligowej kolejce LKS Krzyżanowice na boisku rywala pokonały LKS Tworków 4:1 (1:0), natomiast RTP „Unia” Racibórz tylko zremisowała 0:0 z Czarnymi Gorzyce. Takie rozstrzygnięcia spowodowały, iż tylko dwa punkty różnicy dzielą oba zespoły. Na fotelu lidera pozostaje raciborska „Unia”, której w ostatnim meczu wystarczy remis w Czyżowicach, ponieważ w bezpośrednich pojedynkach jest lepsza od LKS Krzyżanowice.  Osłabiona kontuzjami Sławika, Kopczyńskiego i Kowalczyka a także „karą” za żółte kartki Frydryka „Unia” nie była stanie strzelić gola Czarnym Gorzyce. Kibice na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu na skutek niefrasobliwego zachowania obrońców gospodarzy zadrżeli kilkakrotnie. Na szczęście Szymon Kubów bramkarz raciborskiej drużyny potwierdził dobrą dyspozycję.
  W pierwszej połowie spotkania piłkarze „Unii” byli drużyną przeważającą jednak brakowało skutecznego wykończenia akcji. Pierwszą szansę na gola zmarnował Kamil Szałkowski już w 5 min spotkania, w 11 min bodaj najlepszej okazji nie wykorzystał młody Stefan Posacki. Uderzył minimalnie niecelnie, choć wcześniej świetnie „urwał się” obrońcom wychodząc na pozycję „sam na sam”.

  Drużyna Czarnych Gorzyce przyjechała do Raciborza po to, aby nie przegrać. W drugiej połowie w zasadzie broniła się dziesięcioma zawodnikami, licząc na ewentualną kontrę. Wobec takiej gry rywalali, mimo dużego indywidualnego zaangażowania piłkarzy „Unii”, gospodarze nie radzili sobie z rozgrywaniem ataku pozycyjnego. Walka przeważnie toczyła się w środku pola. To nieco za mało jak na czwartoligowe aspiracje młodych piłkarzy raciborskiego klubu. Cieszy fakt, że w porównaniu do meczu z Baterexem Nędza widać było u raciborzan większą determinację i wolę walki.      RTP „Unia”Racibórz zagrała w następującym składzie: Szymon Kubów, Mirosław Pniewski, Jacek Selera, Grzegorz Gawron, Maciej Biegański, Dawid Fryt (od 78 min. Potaczek), Kamil Szewczyk, Patryk Podstawka, Dariusz Binek, Kamil Szałkowski, Stefan Posacki (od 70 min. Damian Tomasiak).
  Rezerwa: Leszek Zając, Edward Kowalczyk, Mateusz Młot, Jarosław Rachwalski, Adam Mużelak.  /Piela/  zobacz fotorelację

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here