Mistrzostwo Śląska na wyciągnięcie ręki

  0

  Po zwycięstwie zanotowanym w środowym spotkaniu trampkarze młodsi RTP „Unii” Racibórz mają szansę siegnąć po mistrzowski tytuł. W sobotę czeka ich mecz ze Szczakowianką Jaworzno.


  Miejsce spotkania zostanie wyznaczone w czwartek po południu, na posiedzeniu Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Będzie to oczywiście boisko neutralne.
  Tymczasem w środę 20 czerwca na wypalonej słońcem, zeschłej trawie na stadionie OSiR w Raciborzu, w upalne popołudnie, trampkarze młodsi „Unii” Racibórz wygrali 2:0 (0:0) z rówieśnikami repezentującymi KS „Concordię” Knurów i awansowali do ścisłego finału klubowych Mistrzostw Śląska. Bramki dla „Unii” zdobyli Tomasz Gródek (w 43 min) i Paweł Teodorowicz (w 52 min.).  Kibice dość licznie zgromadzeni na stadionie mieli okazję pooglądać 60 min dobrej gry w wykonaniu młodych, ale dużo już potrafiących zawodników. Gra mogła się podobać, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Więcej szans bramkowych stworzyła drużyna gości, ale Mateusz Nieckarz radził sobie dobrze, a raz pomogła poprzeczka. Upływający czas i niesamowity upał powodowały, że zawodnicy z minuty na minutę tracili siły. Lepiej znieśli trudy gry piłkarze Unii, którzy objęli prowadzenie w 13 min. drugiej połowy. Po zdobyciu gola mądrze, wysoko ustawili obronę i czekali na kolejną szansę przeprowadzenia kontrataku. Ambitnie grająca drużyna Concordii nie była w stanie wyrównać, a druga bramka zdobyta przez raciborzan dopełniła dzieła. Była jeszcze jedna szansa, ale tym razem to drużynie gości pomogła poprzeczka.  Wielka radość zawodników, trenera, rodziców i wszystkich kibiców była ukoronowaniem systematycznej wieloletniej pracy Marka Pikuły, który nauczył chłopców dobrego „abecadła” piłkarskiego. Dzielnie asystuje mu kierownik drużyny Piotr Bondaro. W piątek chłopcy kończą rok szkolny, a w sobotę po raz pierwszy w swojej karierze sportowej będą mieli okazję sięgnąć po prestiżową „palmnę pierwszeństwa” wśród śląskich drużyn, a jest to naprawdę duże osiągnięcie.     RTP „Unia” Racibórz (trampkarze młodsi) : Mateusz Nieckarz i Tomasz Burek – bramkarze, Tomasz Adamczyk, Dawid Małecki, Michał Pytlik, Paweł Teodorowicz, Patryk Plecner, Grzegorz Benedyk, Tomasz Gródek, Mateusz Sitnik, Jakub Pytlik, Konrad Świstowski, Kamil Łątkowski, Łukasz Ploch, Dawid Bondaro, Przemysław Gladus, Adam Margazyn, Karol Dudek

  /Piela/

  zobacz fotorelację

  - reklama -
  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here