Dni Promocji Zdrowia

0

Mimo zamieszania wokół służby zdrowia, do piątku w naszym szpitalu rejonowym można skorzystać z bezpłatnych badań, porad lekarzy i z poradnictwa przedstawicieli firm promujących zdrowie w ramach Dni Promocji Zdrowia.

Wszyscy, którzy wiedzą, że od profilaktyki zaczyna się dbanie o zdrowie, udali się dzisiaj na wykłady i bezpłatne badania do szpitala, gdzie rozpoczęły się Raciborskie Dni Promocji Zdrowia.

Jak w latach poprzednich tuż przy wejściu zespół pielęgniarek oferował pomiar ciśnienia tętniczego i mimo wczesnej godziny do badania ustawiła się kolejka chętnych.


Dalej, siostra Irenka i siostra Kasia przygotowały zestawy do badania morfologii, cukru we krwi, profil lipidowy (HDL, LDH, Trójglicerydy).


Chętni poddają się namowom do przeprowadzenia badań i chociaż z oporami siadają na krześle tortur.


Dni Promocji Zdrowia zorganizowały raciborskie pielęgniarki zrzeszone w Polskim Towarzystwie Pielęgniarskim. Towarzystwo jest nastawione na działalność oświatową, propagującą zdrowe życie, dlatego strajk w służbie zdrowia nie może mieć wpływu na zaplanowaną imprezę – mówi jedna z pielęgniarek organizatorek Beata Skroban -Wysoczańska.


Serdecznie zapraszamy wszystkich raciborzan i mieszkańców okolic do zapoznania się z ofertą Dni Promocji Zdrowia – zachęca koordynatorka całej akcji Krystyna Klimaszewska. Zachęcamy do przejrzenia programu, do wzięcia udziału w wykładach i w bezpłatnych badaniach.


W czwartek 100 pierwszych uczestników wykładu dr K.Krężel „Alergia – problem społeczny” będzie mogło wykonać testy alergiczne. 28 czerwca po wykładzie dra Wojciecha Morawca „Żylaki kończyn dolnych” dr Witold Ostrowicz przeprowadzi badanie USG-kończyn dolnych – Doppler dla 60 uczestników spotkania.Uczestnicy wykładu dra J. Hanslika „Problemy z oddawaniem moczu – prostata” będą mogli wykonać badania PSA.


Promocja zdrowia to proces, a więc potrzebne jest ciągłe i systematyczne oddziaływanie, umożliwiające ludziom zwiększenie kontroli nad stanem własnego zdrowia – podkreśla prezes PTP Krystyna Klimaszewska i dodaje: prowadzona przez nas edukacja zdrowotna ma na celu uruchomienie w pacjentach nawyków bezpośrednio lub pośrednio związanych z ochroną zdrowia.


O konieczności badań profilaktycznych przekonani są wszyscy. Wiedzą o chorobach cywilizacyjnych, wielu się wręcz przechwala. Targi zdrowia potrwają do piątku – warto tę wiedzę zweryfikować, tym bardziej, że obecni mają zagwarantowane bezpłatne badania.


/BSp/- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here