Turystyka – Rajd górski w Kotlinę Kłodzką

Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum Nr 5 wzięli udział w rajdzie organizowanym przez Oddział PTTK „Ziemia Raciborska”.
Tym razem był to rajd górski w Kotlinę Kłodzką.

Pierwszym punktem naszego rajdu był Paczków, zwiedziliśmy stare miasto, następnie udaliśmy się do Złotego Stoku, do kopalni złota. Po zwiedzeniu kopalni każdy mógł spróbować swoich sił w wypłukiwaniu cennego kruszcu.
Kłodzko było kolejnym punktem trasy w pierwszym dniu rajdu. Tam zwiedziliśmy Twierdzę i zabytkowy rynek.

Późnym popołudniem dotarliśmy do Międzygórza. Po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym „Stodoła” czekało na nas ognisko, na którym jedliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy.
Następnego dnia czekała nas wędrówka na Śnieżnik (1425 m n.p.m.).
Po długiej wędrówce pod górę, trochę zmęczeni, ale szczęśliwi osiągnęliśmy szczyt. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na dół do Międzygórza.
Najbardziej podobał się nam Wodospad Wilczki. Zwiedziliśmy również Ogród Bajek w Międzygórzu, mieliśmy okazję bliżej przyglądnąć się bohaterom znanych nam z dzieciństwa bajek.

Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, więc i my musieliśmy ruszyć w drogę powrotną. Wracając z rajdu zatrzymaliśmy się w Polanicy Zdrój i Dusznikach.

Każdego dnia odbyły się konkursy o tematyce profilaktycznej, np. konkurs na najciekawszy plakat, wiersz piosenkę związaną z profilaktyką uzależnień.
Trzy dni wycieczki bardzo szybko minęły.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here