Pielgrzymka na Jasną Górę

Tegoroczna pielgrzymka raciborska wyruszy 20 sierpnia, a 25 sierpnia dotrze na Jasną Górę.

Zbiórkę zaplanowano w poniedziałek 20 sierpnia pod kościołem św. Jana Chrzciciela na Ostrogu. Już o godzinie 7 będzie można złożyć bagaże na samochód ciężarowy – koszt transport 20 zł i zakupić okolicznościowy znaczek – też 20 zł. 2 godziny później pielgrzymi i odprowadzający ich raciborzanie wezmą udział we mszy, po której pątnicy ruszą w trasę. Pierwszy godzinny postój zaliczą tego dnia w Nędzy.W trasie jak zwykle strumień raciborski połączy się z pielgrzymką opolską. To już XXXI Pielgrzymka Opolska i XXIV raciborska
25 sierpnia, w sobotę dotrą do Częstochowy. Zachęcamy także, aby zabrać ze sobą koszulkę w kolorze znaczka grupy, z którą będziemy pielgrzymować. Chcemy założyć je w sobotę, w czasie wejścia na jasnogórski szczyt – zapowiada ks. Marcin Cytrycki.


Bardzo prosimy o nieodkładanie zapisów do dnia wyjścia, ale o zapisywanie się już w parafiach – apelują księża. W tej chwili zapisanych jest niewielu – mówi proboszcz parafii NSPJ ks. Adam Rogalski – ale wiemy, że wzorem lat ubiegłych reszta czeka na ostatni moment.


Można już nabywać znaczki pielgrzymkowe. Koszt znaczka to 20 zł, które płacimy przy zapisie. Za transport bagaży płacimy w dniu wyjścia, oddając bagaże na samochód (również 20 zł).
Znaczki można nabyć w następujących parafiach:
żółte – par. WNMP (kościół farny); NSPJ (Racibórz)
czerwone – par. św. Mikołaja (Stara Wieś); par. św. Jana Chrzciciela (Ostróg); par. św. Tomasza Ap. (Kietrz)
niebieskie – par. Matki Bożej; NSPJ (Racibórz); par. w Studziennej
fioletowe – par. w Tworkowie, w Cyprzanowie, w Krzyżanowicach i w Pietrowicach Wlk.


Zachęcam do uczestnictwa w pielgrzymce – mówi ks. A. Rogalski – kto może – niech idzie, kto nie może – niech pielgrzymuje duchowo. Będziemy proponowali wieczorne spotkania z Różańcem, msze z kazaniem tematycznie nawiązującym do pielgrzymkowych rozważań.
Ojciec Zenon z parafii św. Paschalisa na Płoni przypomina o przedpielgrzymkowym spotkaniu, które odbędzie się 10 sierpnia o godz. 19.00. Pielgrzymi z Płoni wyruszą z grupą raciborską, ale później dołączą do grupy franciszkańskiej z Nysy. To kolejny strumień w naszej Pieszej Pielgrzymce Opolskiej – podsumowuje o. Zenon.
Pielgrzymka to spotkanie z Bogiem, z drugim człowiekiem, ale także czas wielkiego wysiłku fizycznego. Przyda się kilka rad dla wyruszających na pielgrzymi szlak.
W czasie marszu pielgrzym powinie mieć ze sobą:
dokument tożsamości i wypełnioną dokładnie legitymację Pielgrzyma,
„Drogę do Nieba”, różaniec, śpiewnik,
jedzenie na cały dzień, picie, kubek i łyżkę, mały scyzoryk
płaszcz przeciwdeszczowy,
nakrycie głowy, olejek do ciała z filtrem UV
spirytus salicylowy i talk do pielęgnacji nóg, bandaż, watę, ewentualnie stale używane lekarstwa wygodne, już używane buty i wełniane skarpety
serce gotowe do włączenia się w życie pielgrzymki i pomocy przy organizacji marszu.Na noclegach mogą się przydać:śpiwór, karimata lub dmuchany materac, namiot, przybory toaletowe, otwarte na drugiego człowieka serce.Jak spakować bagaż?
Bagaż trzeba opisać (nazwisko, grupa, kolor) i zabezpieczyć przed deszczem, a także przed wypadaniem zawartości. Do bagażu należy przypiąć żeton z numerem (warto go zapamiętać) – trzeba go pilnować, gdyż za zgubione żetony trzeba zapłacić. Bagaże są przewożone oznakowanymi samochodami – należy zapamiętać, jak wygląda samochód twojej grupy.
/BSp/
Plan trasy
Regulamin uczestnika

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here