Goblikon 2007

Na 3 dni raciborskie G1 przekształciło się w goblińską Stację Kosmiczną Last Hope.

Po przekroczeniu śluzy głównej znajdziemy się w luku im. Skywalkera, z którego turbowindą międzypoziomową dotrzemy do „poziomu 2” podzielonego na hibernatory, przeznaczone dla zdrożonych pasażerów – uczestników wyczerpujących testów, odpraw i ćwiczeń w kabinach symulacyjnych. Tu w sali odpraw zatrzymuje nas prelekcja prowadzona przez oficera kulturalno – oświatowego Joannę MALTĘ Bellę na temat „Dlaczego lubimy fantastykę”. Zapada nam w pamięć opinia Natalii JASSMINY Dołżyckiej, która oczekuje od fantastyki rozrywki i nauki. Kilka pomieszczeń dalej na pokładzie rozrywkowym oblężony gamesroom. Kabiny symulacyjne przygotowują się do przeprowadzenia sławnych na całą galaktykę Pucharów Gracza i Puchar Mistrza Gry.


W sobotnim programie ciekawie zapowiadają się: pokazy gier bitewnych, egzamin wstępny na Niewidoczny Uniwersytet inspirowany prozą T. Pratchetta i Mrrroczny konkurs WoDowy. Kto wcześnie wstanie, obejrzy multimedialną prezentację ścinków największych porażek filmów SF. Wieczorem gobliński LARP. W niedzielne przedpołudnie ciąg dalszy rozrywek, podsumowanie konkursów i egzaminów, a w samo południe zakończenie Goblikonu 2007.


Goblikon 2007 zgromadził ciekawe osoby i osobowości. Specjalnie z Myślenic przyjechał tu np. Jeremi, który odwiedza konwenty odbywające się w Polsce południowej. Kazimierz Szymeczko, autor książek dla dzieci i młodzieży z Rudy Śląskiej, kiedyś sam startował w grach fabularnych, teraz uczestniczy jako juror konwentu, ale dalej spotkania traktuje jak rozrywkę i trening dla umysłu.
Powoli „poziom zero” wypełnia rzesza zainteresowanych. Zatrzymują się przy wystawie „Fantastyczność” samej głównodowodzącej stacji Last Hope Danuty MUSCAT Jagiełło. Podziwiają stylistykę prac Przemka „Jok” Grzesiaka, uczestnika konwentu.


Goblińską stację kosmiczną opanowały istoty o paranormalnych zdolnościach. Może tu przyjść każdy bez względu na rasę, płeć, politykę czy prefernecje kulinarne – zapewniają organizatorzy. Stacja przyjmuje w sobotę od 9.00 do 20.00 i w niedzielę do godzin południowych.


/BSp/


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here