Do przerwy 0:1 – ruszyły rozgrywki w IV Lidze piłki nożnej

W pierwszym meczu sezonu drużyna RTP „Unia” Racibórz podejmowała LKS Metal WG Skałka Żabnica i niestety „poległa” 0:3 (0:1).Gole dla gości zdobywali Słowacy.

W sobotę 18 sierpnia na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu miała miejsce inauguracja rozgrywek 2 grupy IV Ligi Śląskiej. Raciborska Unia po rocznej grze w okręgówce i wywalczonym awansie, pierwszy mecz musiała rozegrać z ubiegłorocznym wiceliderem – mocną drużyną z Żabnicy.Przed meczem raciborscy piłkarze odebrali gratulacje i pamiątkowe puchary od władz samorządowych i piłkarskich. Wiceprezydent Raciborza Ludmiła Nowacka, Starosta Raciborski Adam Hajduk,Stanisław Kucharski z Wydziału Gier ŚZPN w Katowicach i Stefan Ekiert Prezes Podokręgu Racibórz gratulowali zawodnikom i życzyli jak najlepszych wyników w tym sezonie. W sobotę życzenia się jednak nie spełniły i „Unia” pomimo dobrej gry musiała uznać wyższość drużyny gości.
Bramki dla LKS Metal WG Skałka Żabnica zdobyli Słowacy: w 8 min. Michal Vozar, w 80 min. Andrej Romancik i w 87 min. Jano Jetko.Piłkarze obu drużyn stworzyli ciekawe widowisko. Gra toczyła się w szybkim tempie i była w zasadzie wyrównana. Goście zdobyli bramki po indywidualnych błędach naszych zawodników.
Znany z gry W GKS Katowice Adam Kucz udowodnił, że mimo niewielkiego wzrostu jest nadal klasowym piłkarzem. Po jego akcji do bramki raciborskiej Unii głową trafił Michal Vozar. Przez cała pierwszą połowę nękał naszych pomocników również drugi „niewysoki”ale bardzo ruchliwy Ireneusz Gajewski. Nasi piłkarze dzielnie walczyli i byli bliscy wyrównania, gdy w bliskiej odległości przed bramką gości znalazł się Szymon Cichecki. Zabrakło jednak zimnej krwii i zamiast „zamknąć oczy i uderzyć silno w górę przed siebie” Szymon oddał bardzo słaby strzał bez trudu „wyłapany” przez Nowaka.Obiecujący w wykonaniu zawodników Unii był początek drugiej połowy spotkania. Kibice z niedowierzaniem przecierali oczy, gdy piłka o centymetry mijała bramkę gości.
Ostra walka w środku pola spowodowała, że sędzia pokazał w tym spotkaniu 7 żółtych kartek. Niestety w 65 min spotkania swoją drugą żółtą, a w następstwie czerwoną kartkę zobaczył Damian Tomasiak. Grając w jedenastu Unia mogła pokusić się o wyrównanie. W dziesiątkę, mimo ambitnej walki do końca, straciła w końcówce spotkania dwie bramki.

Osłabiona brakiem kontuzjowanego Patryka Podstawki i chorego na anginę Jacka Selery RTP „Unia” Racibórz zagrała w następującym składzie : Leszek Zając – Mirosław Pniewski, Grzegorz Gawron, Maciej Biegański (od 81 min Artur Schmidt), Damian Tomasiak, Tomasz Wardęga (od 89 min Piotr Sławik), Edward Kowalczyk, Szymon Cichecki, Jarosław Rachwalski (od 85 min Łukasz Zapotoczny), Kamil Szałkowski (od 63 min Sebastian Kapinos), Mariusz Frydryk. Rezerwowi: Szymon Kubów, Łukasz Pytlik, Adam Mużelak.


W środę 15 sierpnia RTP „Unia” zagra mecz wyjazdowy z „Beskidem Skoczów”, a w sobotę 18 sierpnia o godz. 17.00 na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu podejmować będzie „Polonię” Łaziska


 


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here