W Raciborzu powstanie Poradnia Medycyny Sportowej

0

Rajcy podjęli decyzję o powołaniu w Raciborskim Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Poradni Medycyny Sportowej oraz Wad Postawy. – Posiadając taką bazę lokalową i sprzętową, zatrudniając wielu specjalistów z zakresu rehabilitacji, zarówno fizykoterapeutów jak i lekarzy, grzechem byłoby tego nie wykorzystać – mówi dyrektor RCRON Michał Lorenz. Szef placówki twierdzi, że jest o kogo dbać, bo jak szacuje, czynnych sportowców w mieście jest około 2 tys. – Każdy z nich potrzebuje przynajmniej okresowych specjalistycznych badań lekarskich – uważa Lorenz.

Poradnia będzie udzielać świadczeń zdrowotnych z zakresu badań ambulatoryjnych i domowych, leczenia, rehabilitacji, pielęgnacji i opieki, specjalistycznych form terapii medycznej, psychologicznej, logopedycznej i pedagogicznej a także orzekania i opiniowania o stanie zdrowia. Dotąd raciborscy sportowcy korzystać musieli z usług prywatnych praktyk lekarskich.

Jeśli Narodowy Fundusz Zdrowia uzna, że placówka spełnia odpowiednie warunki, poradnie ruszą od 1 stycznia. Centrum liczy, że na podstawie stosownych porozumień będzie mogło korzystać ze sprzętu innych placówek służby zdrowia. 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here