Stan wody na Odrze i Uldze bardzo wysoki

W dzień zachmurzenie umiarkowane, późnym popołudniem postępujące od zachodu opady deszczu. Stan wody przekracza poziomy alarmowe.


Spacerując po nabrzeżu Odry z ul.Piaskowej, nie widać zagrożenia zbyt wysokiego poziomu wody. Jednak obserwując poziom wody na kanale Ulga można wnioskować, że stan wód jest niepokojąco wysoki. Wprawdzie synoptycy przewidują stopniowe zanikanie opadów, jednak poziom wody przekracza stany alarmowe (Jak podaje Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (8 wrzesnie godz. 17:00) w Krzyżanowicach przekroczony został stan alarmowy o 198cm (stan ostrzegawczy o 338cm), zaś w Miedonii stan alarmowy przekroczny o 98cm (stan ostrzegawczo przekroczony o 298cm)).


Zgodnie z IMGW w Krakowie, w naszym regionie w dniach 9-10 września, w nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 7 do 8 st., (wysoko w Beskidach od 1 do 3 st. C). Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, (w porywach do 50 km/h), zachodni.

W dzień zachmurzenie umiarkowane lub małe, po południu wzrastające do dużego i późnym popołudniem postępujące od zachodu opady deszczu. Temperatura maksymalna 14 do 15 st.Wiatr umiarkowany, zachodni skręcający na południowo-zachodni.


//i/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here