
Pracownicy Urzędu Gminy Krzyżanowice osobiście udadzą się do domów osób starszych, chorych
i niepełnosprawnych w celu przyjęcia wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego.
W związku ze zbliżającym się upływem terminu wymiany książeczkowych dowodów osobistych, by ułatwić tę wymianę osobom starszym, chorym i niepełnosprawnych, mieszkańcom gminy Krzyżanowice, Urząd Gminy umożliwia załatwienie spraw z tym związanych w domu. Pracownicy Urzędu osobiście udadzą się do domów tych osób w celu przyjęcia wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego, wykonania przez fotografa zdjęcia do dowodu osobistego i pobrania opłaty na miejscu.
Osoby te należy zgłosić do 30 września br. u sołtysa wsi lub w Urzędzie Gminy podając imię, nazwisko, ulicę, nr domu i nr telefonu kontaktowego.
Pozostali mieszkańcy, którzy nie mają możliwości przybycia do Urzędu Gminy w dni robocze, będą mogli złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego w dniu wolnym od pracy w sobotę 6 października br. od godz. 9.00 do 13.00.





![Raciborskie Dni Urody odbyły się po raz dziesiąty [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/Raciborskie-Dni-Urody.jpg)
![Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem [ZDJĘCIA] Kryminały po śląsku w raciborskiej bibliotece. Spotkanie z Marcinem Szewczykiem](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/marcin-szewczyk-pszow-biblioteka-raciborz.jpg)





![I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1 [ZDJĘCIA] I Powiatowy Konkurs Polonistyczny „Polonistyczny Olimp” w ZSO nr 1](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/polonistyczny-olimp-48-218x150.jpg)


![Protesty nie zatrzymały wycinki. Lipy zniknęły z cmentarza przy ul. Głubczyckiej [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/03/lipy-cmentarz-glubczycka.jpg)







