Zdecydowana poprawa w grze siatkarzy KS AZS „Rafako” Racibórz

Przygotowujący się do kolejnego sezonu w II lidze piłki siatkowej mężczyzn, siatkarze KS AZS „Rafako” Racibórz zagrali w towarzyskim turnieju w Wałbrzychu.


W rozegranym 15 września turnieju siatkarskim o Puchar Prezesa Koksowni Wałbrzych, raciborscy siatkarze, jeszcze bez Mariusza Jajusa, po dobrej grze dwukrotnie ulegli drużynie gospodarzy Juventur Koksownia Wałbrzych 1:2 i 1:2, a także dwukrotnie pokonali inną drugoligową drużynę Cuprum Lubin 2:1, 2:1.Zdaniem kierownika raciborskiej drużyny Mirosława Banaka gospodarze zaproponowali ciekawy system rozegrania turnieju polegający na tym, że jednego dnia drużyny grają ze sobą dwa mecze trzysetowe. Trener Witold Galiński, który zabrał na turniej 11 zawodników jest zadowolony z coraz lepszej gry swojego zespołu i nowego libero Artura Szmidtki. Zauważa jednak jeszcze problemy z odbiorem zagrywki stacjonarnej. Ale budujące jest to że „przy dobrym odbiorze drużyna jest w stanie bardzo skutecznie kończyć atak”. Rozgrywający zagrali poprawnie, a kapitan zespołu Marcin Gonsior został wyróżniony przez trenerów jako najlepszy zawodnik raciborskiej drużyny.W różnych ustawieniach w sobotę zagrali wszyscy zawodnicy. W opinii trenera drużyna najlepiej zagrała w rewanżowym meczu z Wałbrzychem, gdzie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break.

Trener Witold Galiński z drużyną KS AZS „Rafako” Racibórz. Stoją: Krystian Lipiec, Aleksander Galiński,Adrian Sdebel,Miłosz Zniszczoł,Bartosz Buniak,Michał Szafirski. W przysiadzie: Karol Galiński, Radosław Łyczko,libero Artur Szmidtka,Mikołaj Siedlok, Marcin Gonsior – kpt. drużyny.


/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here