Wrzesień z PTTK-iem

Nowy rok szkolny można było rozpocząć udziałem w ciekawych imprezach turystyczno krajoznawczych organizowanych przez raciborski oddział PTTK.

Już 14 września miłośnicy turystyki mieli okazję poznać Ojcowski Park Narodowy wraz z jego osobliwościami przyrodniczymi i krajoznawczymi. Na szlak biegnący Doliną Prądnika Wyruszyła 100 osobowa grupa młodzieży oraz osób dorosłych pod opieka działaczy PTTK: Leona Wachowskiego i Jerzego Adamskiego.
Tydzień później odbył się coroczny, 42 Wielodyscyplinowy Rajd po Ziemi Raciborskiej, jak zwykle cieszący się duża popularnością wśród młodzieży. Uczestnicy, w liczbie 198 osób pokonywali trasy kolarskie lub piesze wraz z opiekunami, zwiedzając najciekawsze zakątki naszego regionu.Z przygotowanych przez oddział PTTK ” Ziemia Raciborska” imprez skorzystała młodzież ze szkół: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Mechanicznych, Budowlanych, Gimnazjum nr 5 w Raciborzu, Gimnazjum z Tworkowa, ze Szkoły Podstawowej w Wojnowicach oraz z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kuźni Raciborskiej, Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Rudach oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego dla Niesłyszących i Słabosłyszących w Raciborzu.Oba przedsięwzięcia zostały dofinansowane przez Urząd Miasta w Raciborzu.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here