Dobry występ i pewne zwycięstwo raciborskich siatkarzy

W pierwszym meczu w 2 grupie II Ligi piłki siatkowej mężczyzn drużyna KS AZS „Rafako” Racibórz pokonała 3:1 (25:17, 24:26, 25:18, 25:20) UKS Karo Strzelce Opolskie.

Mecz od początku układał się dobrze dla gospodarzy, którzy rozpoczęli od prowadzenia 8:3. Po przerwie na życzenie Radosława Gorskiego trenera drużyny gości Marcin Gonsior – kapitan AZS Rafako bezpośrednio z zagrywki zdobył dziewiąty punkt. Do końca seta raciborzanie kontrolowali przebieg gry i wygrali pewnie do 17.W drugim secie gra się wyrównała a kilka błędów w przyjęciu, które utrudniały raciborzanom skuteczne rozegranie ataku doprawadziły do wyrównanej końcówki. Ostatnie piłki wygrali zawodnicy drużyny ze Strzelec Opolskich i ostatecznie to oni wygrali seta na przewagi.
Kolejne dwa sety to pewna i skuteczna gra drużyny KS AZS „Rafako” zakończona pewnymi wygranymi do 18 i 20.
Trener Witold Galiński w pierwszej szóstce desygnował do gry: Miłosza Zniszczoła, Adriana Sdebela, Alekszandra Galińskiego, Karola Gallińskiego, Bartosza Buniaka, Marcina Gonsiora i libero Artura Szmidtkę. W trakcie gry ma parkiecie pojawili się jeszcze Mariusz Jajus i Krystian Lipiec, a w rezerwie pozostali Radosław Łyczko i Michał Szafirski.Wygrana w meczu była dodatkowym prezentem dla „broniącego” tego dnia pracy licencjackiej w raciborskiej PWSZ, Mariusza Jajusa, który wraca do gry po odbyciu przeszkolenia wojskowego. Warto podkreślić, że z roli rozgrywającego w tym meczu dobrze wywiązał się Aleksander Galiński. W opinii trenera wszyscy zawodnicy zagrali na właściwym poziomie i gdyby nie chwile dekoncentracji w drugim secie to mecz można było wygrać 3:0. Ze Strzelcami nigdy nie grało się łatwo, ale ten mecz możemy zaliczyć do udanych stwierdził po meczu Witold Galiński.Jako, że był to mecz inauguracyjny przed własną publicznością, trener obawiał się nieco o to jak zawodnicy wytrzymają obciążenie psychiczne. Na szczęście obawy były nieuzasadnione, a najmłodszy na boisku Karol Galiński kilka razy w ataku wręcz „zniszczył” przeciwników wrzucając piłki „za kołnierz” blokujących, albo obijając blok bardzo mocnymi zbiciami.


W dobrych atakach wtórował Marcin Gonsior, który ponadto kilkakrotnie skutecznie blokował ataki po prostej. Obaj środkowi Zniszczoł i Buniak zagrali skutecznie w ataku i bloku, coraz lepiej przyjmuje Sdebel. Grający kiedyś w Raciborzu Barciak za każdym razem na zagrywce kierunkowo szukał Sdebela, ale ten wraz z libero Szmidtką właściwie „trzymali” przyjęcie.


Kibice na hali OSiR oglądnęli spotkanie na dobrym II ligowym poziomie. Kolejny mecz raciborzanie zagrają 13 października w Działoszynie z tamtejszą Wartą.


/Piela/

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here