Niemcy pomagają DPS-om z powiatu raciborskiego

Starosta Adam Hajduk spotkał się w poniedziałek 8 października z Sauerlandzkim Towarzystwem Miłośników Pieszych Wędrówek (SGV) z Powiatu Markischer.Niemcy już po raz kolejny wspomogli Domy Pomocy Społecznej powiatu raciborskiego (Różany Pałac z Krzyżanowic, św. Notburgi z Raciborza i Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza z Pogrzebienia). Towarzystwo przywiozło m.in.odzież i pościel, a dla najmłodszych wychowanków materiały szkolne i tornistry.

SGV do Raciborza trafiło po raz pierwszy dwa lata temu wraz z wyprawą "Śladami Eichendorffa". I to właśnie wtedy rozpoczęła się ich pomoc dla raciborskich DPS-ów. Pod koniec sierpnia 2005 roku przekazano dla Domu św. Notburgi odzież i obuwie a w 2006 roku – także sprzęt elektroniczny.

S. Weronika Seidel dyrektorka DPS św. Notburgi, w których mieszka 160 osób, nie kryje radości z otrzymanych darów. – Wielu mieszkańców ma tak niskie dochody, że nie stać ich np. na nową odzież. To dla nas ogromna pomoc. Mam nadzieję, że Towarzystwo odwiedza nas nie po raz ostatni – mówi s. Weronika Seidel. Harald Kahlert z SGV deklaruje dalszą pomoc dla ośrodków.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here