IOP rozpoczyna działalność

W październiku w Raciborzu rozpoczął działalność Inkubator Organizacji Pozarządowych.Inkubator oferuje kompleksowe wsparcie dla lokalnych organizacji pozarządowych – szczególnie tych, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, tzn. funkcjonują nie dłużej niż dwa lata. Oferta Inkubatora skierowana jest także do osób tworzących grupy, które nie posiadają sformalizowanej struktury, a realizują lub planują realizować działania na rzecz społeczności lokalnej. Każda jednak organizacja, która będzie potrzebowała wsparcia i pomocy będzie mogła skorzystać z pomocy IOP-u.

Inkubator Organizacji Pozarządowych w Raciborzu powstał w ramach struktur Partnerstwa na Rzecz Profesjonalizacji III sektora, które tworzy kilka wysoko rozwiniętych organizacji pozarządowych z terenu województwa śląskiego. Partnerem w Raciborzu, a zarazem organizacją prowadzącą Inkubator jest Stowarzyszenie Przyjaciół Człowieka „Tęcza”. Realizację projektu w Raciborzu wspiera Raciborska Koalicja Organizacji Pozarządowych. Kierownikiem IOP w Raciborzu jest Piotr Dominiak. W IOP pracuje także dwóch specjalistów ds. współpracy ze społecznością lokalną: Patryk Lechowicz oraz Katarzyna Hordejuk oraz dwóch ekspertów (ds. księgowości, zarządzania finansami, tworzenia projektów, wypełniania wniosków o dotacje).

Organizacje korzystające z usług IOP będą miały możliwość uczestniczenia w bezpłatnych konsultacjach eksperckich oraz uzyskać bezpłatne porady z zakresu prowadzenia księgowości, tworzenia projektów i pisania wniosków o dofinansowanie czy prawno – administracyjnych aspektów funkcjonowania organizacji pozarządowych.

Organizacje będą mogły także uczestniczyć w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu: umiejętności interpersonalnych, przygotowywania wniosków, zatrudnienia w III sektorze, zarządzania projektami, zarządzania organizacją pozarządową, zarządzania finansami oraz księgowości organizacji pozarządowych. Ponadto wspólnie z organizacjami korzystającymi z usług IOP pracownicy Inkubatora opracują listę i harmonogram dodatkowych szkoleń, które będą odpowiadały na zapotrzebowanie organizacji.

Dodatkowo wszystkie organizacje współpracujące z IOP będą mogły nieodpłatnie korzystać z pomieszczeń (mała sala konferencyjna) i urządzeń biurowych (komputer, drukarka, internet, telefon, faks, ksero).

/SaM/

Biuro IOP-u mieści się na ul. Staszica 22 w Raciborzu (4 piętro), tel. nr. + 48 783 409 329 lub + 48 507 371 947, mail: [email protected] Szczegóły www.iop-raciborz.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here