„W życiu jak w tańcu. Każdy krok ma znaczenie”

Głównym zadaniem kampanii społecznej „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie” jest zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV drogą kontaktów seksualnych.
W Polsce najczęściej do zakażenia HIV dochodzi poprzez kontakt seksualny. Biorąc to pod uwagę skoncentrowaliśmy się w tym roku na zminimalizowaniu tego ryzyka. Głównym zadaniem kampanii społecznej „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie” jest zmniejszenie liczby nowych zakażeń HIV drogą kontaktów seksualnych.

Jak wynika z badań, Polacy posiadają dobrą wiedzę na temat „HIV/AIDS”, nie stosują jej jednak w życiu codziennym. Brakuje im wyobraźni, podejmują ryzykowne zachowania. Nie odnoszą niebezpieczeństwa zakażenia HIV do siebie.

Kampania „W życiu jak w tańcu, każdy krok ma znaczenie” jest kontynuacją zeszłorocznych działań i będzie również, tak jak co roku, promować robienie testu na HIV. Odbiorca kampanii są osoby dorosłe (18-39 lat) aktywne seksualnie, które planują związek, a także są w związkach zarówno formalnych, jak i tych nieformalnych.

Co chcemy osiągnąć poprzez tegoroczną kampanię? Pokazać, że należy budować odpowiedzialne związki oparte na partnerstwie, gdzie rozmawia się o swojej przeszłości, gdzie unika się ryzykownych zachowań seksualnych. Zachęcić do podejmowania bezpieczniejszych zachowań. Uświadomić, że zagrożenie HIV dotyczy każdego z nas. Pokazać, jak uchronić się przed zakażeniem. Poinformować, jak poznać swój status serologiczny (wykonanie testu w kierunku HIV).

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here