Otwarcie mostu na ul. Rybnickiej zgodnie z planem

Most otwarty zostanie już 26 października o godz. 12.00. Według Zarządu Dróg Wojewódzkich most jest już gotowy na przyjęcie ruchu. Obecnie prowadzone są tam jeszcze prace wykończeniowe, malowanie balustrad, oczyszczanie terenu.Prace remontowe objęły m.in.: wymianę łożysk mostu, co wymagało podniesienia części konstrukcji mostu, budowę nowych chodników wraz z ich konstrukcję, położenie nowej nawierzchni mostu (z asfaltu twardolanego), wymianę nawierzchni na dojazdach do mostu, remont łuku mostu z uzupełnieniem betonu w celu zapewnienia nośności przęsła nurtowego, wypełnianie i likwidację pęknięć, wymianę dylatacji (elementów łączących poszczególne przęsła), montaż nowych balustrad, wypiaskowanie i pomalowanie mostu farbami zabezpieczającymi beton przed korozją i nadającymi konstrukcji koloru.

ZDW deklaruje, że po zakończonych pracach zrobi przegląd dróg wojewódzkich, którymi prowadzone były objazdy i jeśli będzie to konieczne, wyremontuje.

Mamy nadzieję, że mieszkańcy będą zadowoleni, a remont kolejnego mostu przebiegnie również zgodnie z przyjętym harmonogramem – mówi Krystian Dudek z ZDW.

Jerzy Szydłowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg zapewnia, że roboty przy budowie lewoskrętu na ul. Rybnickiej zakończą się przed oddaniem mostu do użytku.

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here