Pewne 3:0 siatkarzy AZS „Rafako” Racibórz

W piątym meczu sezonu KS AZS „Rafako” Racibórz zdecydowanie pokonał drużynę SMS II PZPS Spała 3:0 w setach 25:22, 25:19, 28:26 i z dorobkiem 10 pkt plasuje się na 5 miejscu w ligowej tabeli.

Obie drużyny stworzyły niezłe siatkarskie widowisko. W wielu akcjach piłka długo pozostawała w powietrzu głównie za sprawą małej skuteczności w ataku połączonej z całkiem przyzwoitą grą w obronie. Obdarzeni świetnymi warunkami fizycznymi, jednak bardzo mało doświadczeni uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego prowadzonej przez Polski Związek Piłki Siatkowej jedynie w końcówce trzeciego seta byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z siatkarzami raciborskiego AZS "Rafako". Reprezentacyjni kadeci przegrali "na przewagi" ale emocji nie brakowało. W tych ważnych momentach bardzo dobrze spisała się raciborska publiczność głośno dopingując drużynę gospodarzy.

W pierwszych dwóch setach całkowita kontrola nad przebiegiem meczu była po stronie siatkarzy AZS "Rafako" Racibórz, ale niestety w wielu akcjach brakowało właściwego tempa, a zawodnicy po meczu krytycznie ocenili swoje poczynania na boisku. Swoją nieporadność tłumaczyli odczuwanym zmęczeniem. Po raz kolejny na bardzo wysokim poziomie zagrał kapitan gospodarzy Marcin Gonsior i miejmy nadzieję, że już w sobotę w Wieluniu reszta kolegów z drużyny dorówna do swojego kapitana.
W trzecim secie od początku zagrał wracający do formy rozgrywający Mariusz Jajus, ale wtedy jak na złość zdecydowanie "siadło" przyjęcie w naszym zespole i gra nie wyglądała najlepiej. W połowie seta siatkarze AZS "Rafako" zagrali kilka widowiskowych "kombinacji" i w zasadzie na tym się skończyło. Ambicja w grze młodych siatkarzy ze Spały spowodowała emocjonującą końcówkę, w której finalnie lepsi okazali się raciborzanie.
W środowym spotkaniu w pierwszej szóstce trener Witold Galiński wystawił następujących zawodników : Aleksandra Galińskiego, Bartosza Buniaka, Miłosza Zniszczoła, Marcina Gonsiora, Karola Galińskiego, Adriana Sdebela i libero Artura Szmidtkę w trakcie meczu na boisku pojawili się również: Mariusz Jajus, Krystian Lipiec, Radosław Łyczko i Tomasz Kułaga.
Kolejny mecz siatkarze rozegrają w sobotę, w meczu wyjazdowym zmierzą się z drużyną Pamapol Siatkarz Wieluń.

Wszyscy chętni, którzy chcieliby dołączyć do organizowanego klubu kibica AZS "Rafako"są mile widziani na spotkaniu, które odbędzie się w czwartek 8 października o godz. 19.00 w Domu Studenta przy ul. Słowackiego 55.