„Rzuć! Palacz śmierdzi!”

15 listopada to Międzynarodowy Dzień Bez Papierosa. Palenie wpływa niekorzystnie nie tylko na zdrowie. Nikotyna powoduje też szybsze starzenie się, nie bez znaczenia jest też aspekt ekonomiczny. – Palacz śmierdzi. Rzuć! – namawia Krystian Niewrzoł, promujący modę na niepalenie już od 10 lat. Raciborzanie chcący zapomnieć o papierosach mogą skorzystać m.in. z pomocy świdnickiego gabinetu Bicom. – Z antynikotynowych zabiegów korzysta coraz więcej młodych osób – mówi Niewrzoł. Sam nie pali już od 30 lat. Mówi, że powodów, dla których ludzie chcą rzucić, jest kilka. – Najczęściej chodzi o zdrowie, wtedy gdy lekarz wprost mówi „albo pan rzucisz, albo…”. Rzucić chcą też ci, którzy wybierają się do pracy za granicę – tam na niepalenie zwraca się baczniejszą uwagę. Oczywiście koszt – ludzie potrafią miesięcznie wydawać na papierosy po kilkaset zł. Do gabinetu przychodzą też kobiety, które planują ciążę – wymienia Niewrzoł.

Jak twierdzi, większości wystarczy jeden zabieg (koszt 50 zł), niektórzy przychodzą drugi raz. – Nie ma co ukrywać, są i tacy, którzy do nałogu wracają. Rzucić trzeba chcieć samemu – mówi Niewrzoł.

/SaM/

Zabiegi za pomocą biorezonansu gabinet Bicom ze Świdnicy wykonuje raz w miesiącu w przychodni przy ul. Ocickiej. Następny już 4 grudnia.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here