Počitač nebo mandolinka bramborova? Co to je?… Ja už vim

W Polsko-Czeskim Ośrodku Współpracy Gospodarczej w Raciborzu odbywa się bezpłatny kurs języka czeskiego dla przedsiębiorców.

Kurs zorganizowany został przez Śląskie Towarzystwo Pro Europa, w ramach projektu realizowanego jako zadanie publiczne powierzone przez Miasto Racibórz.
W zajęciach uczestniczą lokalni przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw, którzy uczą się podstaw komunikacji biznesowej w języku czeskim, poznają terminologię prawną i ekonomiczną, jak również słownictwo występujące w umowach handlowych. Dowiadują się także, jakie procedury obowiązują w Republice Czeskiej przy zakładaniu działalności gospodarczej.
Tematem zajęć są także wybrane zagadnienia z zakresu reklamy oraz zamówień publicznych.
Kurs prowadzą lektorzy z Czech.
– Na kursie poznaję podstawowe słownictwo, które na pewno przyda mi się w mojej działalnosci gospodarczej, gdyż na codzień moją firmę odwiedzają czescy klienci – mówi jedna z uczestniczek, która prowadzi firmę handlową w przygranicznej miejscowości.
Jak informują organizatorzy kursu, zainteresowanie nauką języka czeskiego jest ogromne.
Lista uczestników bieżącej edycji kursu wypełniła się w ciągu zaledwie kilku dni od chwili podania informacji o kursie w lokalnych mediach.
– Udział w kursie na pewno pomoże przedsiębiorcom swobodniej poruszać się na czeskim rynku gospodarczym – mówi Justyna Szyndler z Polsko-Czeskiego Ośrodka Współpracy Gospodarczej. Jak twierdzą sami uczestnicy kursu, którzy już współpracują z partnerami handlowymi z Czech, znajomość choćby podstawowej terminologii biznesowej w niejednym przypadku okazuje się kluczem do sukcesu. Czescy przedsiębiorcy bowiem z natury są bardziej otwarci na współpracę z kontrahentami posługującymi się ich rodzimym językiem.
Nic więc dziwnego, że ciągle zgłaszają się chętni do udziału w kolejnym kursie.
Zainteresowanym przyda się na pewno wiedzieć, że „počitač” to komputer a „mandolinka bramborova” to stonka.
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here