Nowy Komendant Harcerzy

7 grudnia w Kuźni Raciborskiej odbył się Zjazd Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej im. Alojzego Wilka.

Celem zjazdu hufca, który ma swoją siedzibę w Kuźni była ocena czteroletniej pracy mijającej kadencji władz oraz wybór nowego zarządu.

- reklama -

Obok instruktorów harcerskich, którzy mają prawo wyborcze, w spotkaniu wzięła udział grupa zaproszonych gości na cele z Burmistrz Miasta Ritą Serafin. W ramach nadzoru do Kuźni przybyła również reprezentacja władz Śląskiej Chorągwi ZHP z komendantem chorągwi harcmistrzem Andrzejem Lichotą.

Mijająca kadencja komendy hufca i komendanta harcmistrz Krystyny Kubiczak zostały bardzo wysoko oceniona przez chorągwiane władze. Ustępująca komendant nie mogła się już ubiegać o ponowny wybór, gdyż obowiązująca w Związku ordynacja wyborcza dopuszcza maksymalnie dwukadencyjność komendanta.

Jedynym kandydatem do komenderowania hufcem był przewodnik 19-letni kuźnianin Marek Majewski, student pedagogiki resocjalizacyjnej. Zyskał on wśród zebranych pełne zaufanie i 100 % głosów poparcia.

 

Komendant Majewski obiecał zintensyfikować pracę hufca na wielu odcinkach, jeśli uzyska także pomoc doświadczonych instruktorów w codziennych i trudnych zmaganiach.

A trzeba dodać, że mimo młodego wieku nowowybrany komendant ma już bogate doświadczenie w pracy harcerskiej oraz instruktorskiej i to nie tylko na szczeblu drużyny.

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here