Będą z nas nieźli radiowcy

Uczennice naszej szkoły miały okazję zapoznać się z pracą i funkcjonowaniem radia, dzięki zajęciom zorganizowanym w ramach polsko-niemieckiego projektu radiowego.Odbywały się one w pierwszym tygodniu grudniowym w naszej Szkole i w siedzibie Radia Mittendrin, a przeprowadzili je pracownicy niemieckiej stacji Radijojo. – W zajęciach brali udział również uczniowie z innych raciborskich podstawówek, wszyscy w wieku od 10 do 12 lat, z dobrą znajomością języka niemieckiego.

W sumie w projekcie uczestniczyło 20 osób z następujących raciborskich placówek: SP18 (Agnieszka Hanslik IV b, Agnieszka Kołodziej VI c, Patrycja Kakuba VI b, Dorota Syma VI a),
SP6, SP3, SP1 oraz z ZSP w Brzeźnicy. – W Raciborzu zajęcia trwały do piątku. Dalsza część pracy to skład nagranego materiału, który odbędzie się już w Berlinie.

- reklama -

Dzieci w czasie radiowych warsztatów miały okazję zapoznać się zarówno z teorią związaną z funkcjonowaniem radia, jak i przekonać się, jak tego rodzaju praca wygląda w praktyce. Uczniowie przeprowadzali wywiady, zaznajamiali się ze sprzętem, brali udział w zajęciach z emisji głosu, a także zapoznali się z funkcjonowaniem międzynarodowego radia, jakim jest Radijojo. – Projekt skierowany był nie tylko do mniejszości niemieckiej, ale do osób, które interesują się językiem niemieckim i niemiecką kulturą – wyjaśniały organizatorki. Koordynatorami projektu ze strony niemieckiej była Steffi Bőhme z Instytutu Stosunków Zagranicznych w Stuttgarcie, z polskiej strony Anna Ronin, kierownik Radia Mittendrin.
Koordynatorem projektu w SP 18 była nauczycielka języka niemieckiego Małgorzata Jarmuła.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here