Gala Raciborskiego Sportu-prezentacja klubów sportowych część III

Po najsilniejszych sportowcach raciborszczyzny zaprezentowały się kluby gier drużynowych.

Najpierw na scenie pojawili się siatkarze KS AZS "Rafako" Racibórz, co prawda w okrojonym składzie, ponieważ juniorzy prowadzeni przez trenera Adama Kurpisa rozpoczynali tego dnia turniej półfinałowy mistrzostw Śląska. Wyróżnienia odebrali młodzicy, czwarta drużyna Śląska: Mirosław Hyjek, Łukasz Juzefus reprezentanci kadry śląska młodzików, Michał Ciołek, Mateusz Bednarz, Patryk Otlik, Łukasz Kwaśniewski "nadzieje olimpijskie", Patryk Sitkowski mistrz Śląska w plażówce oraz Kacper Rak i Patryk Jaszewski. Kadeci Mikołaj Siedlok i Karol Galiński mistrzowie Polski kadetów z reprezentacją Śląska zwycięzcy Pucharu Bałtyku na plaży i Grzegorz Granda, Sebastian Kostka, Aleksander Tekiel, Dawid Kućma, Rafał Stanienda. Zeszłoroczni juniorzy obecnie zawodnicy II ligowej drużyny Michał Szafirski i Aleksander Galiński, a także junior Dawid Wujas oraz seniorzy – akademiccy mistrzowie Polski i brązowi medaliści akademickich mistrzostw Europy : Bartosz Buniak, Mariusz Jajus, Miłosz Zniszczoł, Adrian Sdebel, Radosław Łyczko i Tomasz Kułaga. Trenerami w klubie AZS "Rafako" Racibórz są: Donata Bułatek – Wypiór, Adam Kurpis, Bartosz Frątczak i Witold Galiński. Kierownikiem drużyny seniorów jest Mirosław Banak, a prezesem Andrzej Szafirski.

- reklama -

 

 

 

Rok 2007 był niezwykle udany dla siatkarek GS UKS Krzanowice. Juniorki awansowały do III ligi seniorek, w której grają z powodzeniem zajmując VII miejsce. Młodsze zawodniczki radziły sobie jeszcze lepiej wygrywając mistrzostwa Polski szkół podstawowych, mistrzostwa Polski w mini siatkówce (dwójki i czwórki), a młodziczki zajęły III miejsce w mistrzostwach Śląska. Na gali wyróżnienia odebrały: Klaudia Nagler, Magdalena Bahryj, Weronika Sławik, Patrycja Duda, Barbara Otlik, Magda Kuziak, Magda Tkocz, Simona Duda, Karolina Daniszewska, Madgalena Sławik i Julia Siedlok. Trenerami dziewcząt są Adam Gębski i Tomasz Kuziak. Prezesem Klubu jest Jan Lach.

 

 

 

Na koniec przyszła pora na prezentację klubu RTP "Unia"Racibórz. Najpierw zaprezentowano dokonania piłkarzy, aby na deser raz jeszcze podkreślić duży sukces drużyny żeńskiej, która po wygraniu wszystkich spotkań w I lidze wywalczyła awans do grona 6 najlepszych drużyn w Polsce i zachowuje szansę walki o medal mistrzostw Polski.
W 50 lat po awansie do II ligi państwowej w ubiegłym roku seniorzy powrócili do rozgrywek w IV lidze śląskiej. Wiceprezesem ds męskiej piłki nożnej był w 2007 roku Andrzej Starzyński, trenerem jest Adam Bedryj, a kierownikiem drużyny Stanisław Kowalczyk.

Widomo już że po zakończeniu sezonu rozgrywkowego dojdzie do ostatscznego podziału na męską i żeńska piłkę nożną w Raciborzu. Powstał już nowy Klub Piłkarski"Unia" Racibórz, który będzie faktycznym kontynuatorem dokonań najsłynniejszego raciborskiego klubu piłkarskiego.
Wyróżnienie w drużynie seniorów przypadło w udziale Mariuszowi Frydrykowi wychowankowi klubu, który zdobywa najwięcej goli. Kapitanem zespołu jest Edward Kowalczyk.
W okręgowej lidze juniorów drużyna prowadzona przez Tomasza Trzęsińskiego zajęła piąte miejsce. Kapitanem zespołu i zawodnikiem wyróżnionym jest Łukasz Zeidler.
Andrzej Marców kiedyś zawodnik "Unii" obecnie prowadzi drużynę w regionalnej lidze juniorów. Kapitanem jest Michał Bedronka, a na gali wyróżnienie odebrał Patryk Plecner.Dwie drużyny trampkarzy starszych prowadzone są przez Bernarda Sławika i Krzysztofa Jakubowskiego. Drużyna, w której występują Michał Pytlik, Konrad Świstowski, Grzegorz Benedyk powołani dodatkowo do szerokiej kadry śląska w grupie I zajęła pierwsze miejsce i wygrała ostatecznie mistrzostwo Śląska rocznika 94. Natomiast druga drużyna, której kapitanem jest Grzegorz Banaś zakończyła rozgrywki na miejscu czwartym.Wyróżnionym zawodnikiem jest Bartosz Klimas.
Kolejny były piłkarz raciborskiej "Unii" Dariusz Binek prowadzi drużynę trampkarzy młodszych, w której zostali wyróżnieni: Oskar Pączko i Dawid Kozdęba.
W lidze trampkarzy młodszych występuje również drużyna dziewcząt prowadzona przez Darię Antończyk i Darię Kasperską. Zawodniczki Ekstraligi i reprezentantki Polski do wyróżnienia wytypowały Julię Klinik, Judytę Zisch, Monikę Jaskółkę i Karolinę Wieczorek które są reprezentantkami kadry województwa śląskiego U 13. W kadrze Śląska U 16 są wyróznione na gali Elżbieta Zygla i Sandra Szkurłat.
W następnej kolejności na sceni pojawiły się starsze koleżanki, które mają miejsca w reprezentacjach Polski różnych roczników. I tak do reprezentacji Polski U 17 mają powołania wyróżnione na gali Małgorzata Polnik i Roksana Dziadek. Kolejne wyróżnienia przypadły w udziale aktualnym reprezentantkom Polski juniorek U 19 Katarzynie Krupie, Natalii Surmie i Kindze Bandych. Na koniec na scenie pojawiły się seniorki, a wśród nich aktualne reprezentantki Polski: Paulina Kawalec, Paulina Rytwińska, Daria Kasperska i pozostałe zawodniczki Ekstraligowej drużyny Daria Antończyk, Marta Sęga i Patrycja Wiśniewska reprezentantki Polski na uniwersjadzie w Bangkoku, a także Hanna Konsek, Marlena Janeczek, Monika Marczak i Anna Kowal, które miały swój udział w wywalczonym w czerwcu awansie do Ekstraligi. Trenerem drużyny jest Remigiusz Trawinski sprawujący jednocześnie funkcję prezesa. Asystentem trenera jest niegdyś ligowy zawodnik Andrzej Jasiński.      

Za organizację i skuteczne prowadzenie rozgrywek ligowych piłki nożnej na Ziemi Raciborskiej puchar z rąk prezydenta miasta Mirosława Lenka i starosty raciborskiego Adama Hajduka odebrał również Stefan Ekiert prezes Podokręgu Racibórz w Śląskim Związku Piłki Nożnej.
Dodatkowe wyróżnienia otrzymali również: Katarzyna Szymańska, która zakwalifikowała się do reprezentacji Polski juniorów na mistrzostwa Europy modeli swobodnie latajacych F1E. Dużym zeszłorocznym sukcesem Kasi było zdobycie tytuł mistrzyni Polski juniorów w klasie modeli rakiet S3A. oraz Jerzy Wiśniewski,który odebrał specjalne wyróżnienie za działalność na rzecz integracji i sportu osób niepełnosprawnych.
Na zakończenie raz jeszcze wystapił zespół Takhadum i uczestnicy udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Cukiernię Conditorei. W ten sposób I Gala raciborskiego Sportu przeszła do historii.

 

/Piela/     

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here