M. Lenk: To będzie jeden z lepszych obiektów w województwie!

0

W 2009 roku ma zakończyć się modernizacja hali sportowej przy ul. Łąkowej. Takie jest jedno z głównych zamierzeń trójstronnego porozumienia między gminą, powiatem a PWSZ.

W marcu minie rok od uchwalenia porozumienia w sprawie trójstronnej współpracy na rzecz rozwoju regionu. W tym czasie powołany zespół roboczy pracował nad zgłoszonymi zadaniami. Prezydent Mirosław Lenk stan realizacji porozumienia ocenia jako zadowalający. – Zarysowały się już konkretne możliwości realizowania przedsiewzięć – twierdzi Lenk.

- reklama -

 

 

W tym roku ma się rozpocząć remont hali przy ul. Łąkowej. – Powstanie przepiękny kompleks sportowy połączony z remontowanym obecnie przez Rafako pałacykiem z nowoczesnym centrum konferencyjnym – chwali się Lenk. – To będzie jeden z lepszych obiektów w województwie – dodaje prezydent. Michał Szepelawy rektor PWSZ, która z hali korzystać będzie przede wszystkim, obiecuje, że podmioty korzystające z obiektu obecnie, w przyszłości nie ucierpią, bo "funkcjonować będzie nie tylko dla szkoły, ale i całego regionu".

 

 

PWSZ planuje także przebudowę i remont basenu przy ul. Słowackiego. – Muszę przyznać, że obiekt wymaga ciągłych remontów. Musimy zmodernizować sposób uzdatniania wody, bo ten obecny jest już mocno archaiczny – przyznaje Szepelawy. Prace nie powinny zakłócić funkcjonowania basenu. Prezydent Lenk deklaruje, że gmina jest w stanie ponieść koszty, by, szczególnie w weekendy, zwiększyć dostępność pływalni dla raciborzan (zarówno tej przy ul. Słowackiego, jak i przy ul. Kozielskiej). Tymczasem rektor twierdzi, że basen PWSZ ma spore obłożenie. – Przez naszych studentów zajęty jest właściwie do późnego wieczora, ale jeśli ktoś zechce z basenu skorzystać, a akurat będzie to możliwe, to nie widzę problemu – zapewnia Szepelawy.  

 

W ramach porozumienia gmina przekazała uczelni budynek przy ul. Lwowskiej (słoneczko). PWSZ chce tam uruchomić neofilologię. Dysponentem obiektu stanie się 1 lutego.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here