Wyloty

0

W koncercie „Wyloty” udział wzięli artyści rodem z Raciborza – laureaci największych w Polsce festiwali artystycznych.„W prowincji mieszkasz, nie masz żadnych szans. Nie czekaj na nic, pakuj się i jedź.” – śpiewał Grzegorz Łomnicki podczas Koncertu Laureatów Ogólnopolskich Festiwali Artystycznych, który miał miejsce 9 lutego w sali widowiskowej RDK. Artysta sugerował, że w Raciborzu niczego nie osiągnie ani przeciętny muzyk, ani wybitny talent. Przeczyły temu i liczba zgłoszonych do koncertu podmiotów, i poziom wykonania repertuaru.

 

- reklama -

W koncercie „Wyloty” udział wzięli artyści rodem z Raciborza – laureaci największych w Polsce festiwali artystycznych, jak Rawa Blues Festiwal w Katowiach, Festiwal Muzyki Rockowej w Jarocine, Spotkania Zamkowe w Olsztynie, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej w Rybniku, Union Of Rock Festiwal w Węgorzewie, Song of Songs w Toruniu, czy Bieszczadzkie Anioły w Cisnej i Dołżycy, a także Ogólnopolski Konkurs Recytatorski.

Na raciborskiej scenie spotkali się ci, którzy kochają muzykę w różnych odmianach – zapowiadał artystów Marek Rapnicki. Festiwale ogólnopolskie pokazują, że mamy dużo do pokazania i pochwalenia się.

 

 

W blisko czterogodzinnym koncercie przed raciborską publicznością popis dali: wywodzący się z Klubu Poezji Śpiewanej „Atlantyda”: Żaneta Palica, Natalia Załucka, Kuba Blokesz. Brawa zbierali Maksymilian Mularczyk, Sebastian Dapa i Głos Wołającego oraz Grzegorz Łomnicki. Również nie zawiedli: wygrywający bluesowe tonacje na harmonijce ustnej Kajetan Drozd i koncertujący w całej Polsce laureat m.in. Rawa Blues Festiwal 2002 Marek Wójtowicz. W rockowym repertuarze zaprezentował się zespół Huśtawka, który urzekł jednak balladą „Niezwyciężony”. Na niezmiennie wysokim poziomie artystycznym pokazał się Parking, znany publiczności z rockowych festiwali i konkursów.

 

 

Na scenie wystąpiła także grupa "Dlaczego ja" w składzie: Waldemar Tański, Marian Czerner, Grzegorz Zimałka, Michał Fita. Na zdj: Grzegorz Zimałka.

 

Popisy zakończył występ Rysi Widoty, a przed nią publiczność oklaskiwała zespół Przecinek, uprawiających muzykę religijną zwycięzców “Song of Songs“ – Toruń 2005.

 

 

Zestaw utworów z herbem Raciborza w tle, bo impreza wpisała się w obchody 900-lecia, przeniósł raciborzan w krainę różnych smaków muzycznych. Dumą napawa ilość i jakość prezentacji. Jednak, by talenty mogły się rozwijać potrzebują do tego warunków. Ot, choćby zwykłej sali do ćwiczeń wokalnych i instrumentalnych. Z tym apelem muzycy zwracają się do decydentów, by słowa piosenki: .„W prowincji mieszkasz, nie masz żadnych szans. W remizie możesz talentu próbę dać. " nie stały się prorocze.

/Barbara Sput/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here