„Beczką pomiędzy cyprysami” Marka Rapnickiego

0

22 lutego o godz. 18.00 w sali kameralnej D.K. Strzecha, przy ul. Londzina 38 odbędzie się kolejne slajdowisko z cyklu „Świat bliższy niż myślisz”.

„Beczką pomiędzy cyprysami” to fotograficzny zapis prawie trzytygodniowej wyprawy przez północne i środkowe Włochy, którą autor odbył wiosną 2005 roku. Szlak wiódł od Wenecji do Rzymu i z powrotem, ale w przeciwieństwie do standardowych wycieczek – prowadził zygzakiem przez Veneto, Ligurię, Toskanię, Umbrię oraz Marche i obejmował najciekawsze zakątki tych części „włoskiego buta”.

- reklama -

 

 

 

Italia na zdjęciach Marka Rapnickiego jawi się jako kraina tysiąca niezwykłych zabytków sztuki i architektury wszystkich epok, ale także ziemia o wybitnych walorach krajobrazowych. Jak wielokrotnie podkreślał Gustaw Herling-Grudziński, polski pisarz osiadły w Neapolu, zwłaszcza Umbria i Toskania stanowią unikalne miejsce najbardziej harmonijnej symbiozy cywilizacji i natury! A poza tym: Włochy są krajem tajemniczym i nigdy do końca nie zbadanym, a jednocześnie – bardzo swojskim i przyjaznym obcemu przybyszowi. Bo – jak powiadają – my, Polacy – mamy dwie ojczyzny, Polskę i Italię. Te wszystkie wątki będzie można prześledzić w opowieści raciborzanina, który starym mercedesem przemierzył pół starych Włoch.

 

 

Po slajdowisku przedstawiony zostanie  program organizowanej przez Grupę Rosynant i „Orinoko – Art & Travel” 12 dniowej, unikalnej ekskluzywnej wyprawy do Umbrii, Toskanii i Lacjum, która odbędzie się na przełomie kwietnia i maja br.

 

O autorze:

MAREK RAPNICKI – animator kultury, poeta, wydawca i podróżnik; fotografuje „od zawsze”, uważa, że dzień bez zdjęcia albo zapisu słownego to dzień, którego nie było; jest pomysłodawcą i założycielem Klubu Przyjaciół Italii „AMICUS”, pracuje w Raciborskim Centrum Kultury

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here