50 tys zł za przejazd króla Sobieskiego

Marek Frąckowiak, znany polski aktor, na ekranach ostatnio widywany głównie w popularnym serialu "Plebania", wcieli się w rolę króla podczas czerwcowej inscenizacji przejazdu Sobieskiego.

Sfinansowanie imprezy miasto chciałoby wesprzeć środkami z zewnątrz. – Sam przejazd króla Sobieskiego będzie kosztować 50 tys zł – mówi wiceprezydent Ludmiła Nowacka. – Podkreślić należy, że to wydarzenie kulturalno-regionalne. Z jednej strony chcemy zaprezentować Racibórz jako stare miasto, miasto z historią, z drugiej – pokazać współczesność, to co mamy do zaoferowanie dziś – dodaje Nowacka.

- reklama -

 

W roli króla Jana III Sobieskiego raciborzanie zobaczą Marka Frąckowiaka

 

Przejazd Sobieskiego odbędzie się w niedzielę 15 czerwca. Specjalnie na ten punkt programu gmina postarała się o profesjonalny klub jeździecki z Zakrzowa specjalizujący się w ujeżdżeniu. Impreza rozpocznie się przy kościele Matki Bożej. Następnie przez ul. Opawską do pl. Długosza, gdzie odegrana ma zostać scenka historyczna z udziałem Ewy Wachowicz (byłej mis Polski i rzecznika prasowego premiera Waldemara Pawlaka) w roli Marysieńki. W roli narratora wystąpi aktor Roch Siemianowski.

 

Ewa Wachowicz wystąpi w roli Marysieńki

 

 

Dalej, na na rynku odbędzie się musztra paradna, finał zaś nastąpi na OSiRze. Tam zaprezentują się raciborskie stowarzyszenia kulturalne, m.in. Stowarzyszenie Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" oraz Bractwo Kurkowe.  O 20.00 zaś wystąpi ze swoim koncertem Piotr Rubik. Po nim odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

 

/SaM/

/fot. Jola Lipka/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here