Raciborska Grupa Trekkingowa im. Joźina z Bażin

Od marca przy grupie Rosynant działać będzie Raciborska Grupa Trekkingowa, której głównym zadaniem będzie organizacja, otwartych dla wszystkich, comiesięcznych wyjazdów w góry.

Po kilku latach działania na polu sztuki i kultury Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant rozpoczyna realizację nowego projektu. Za sprawą nowych współpracowników: Krzysztofa Melnarowicza i Adama Tarnowskiego, którzy podjęli się trudu koordynowania całego przedsięwzięcia ogłasza powołanie do życia: "Raciborskiej Grupy Trekkingowej" im. Joźina z Bażin.

- reklama -

 

 

 

 

 

 

Skąd się wziął pomysł?

 

 

Pomysł nie jest w zasadzie niczym nowym, a raczej powrotem do realizacji celów statutowych sprzed kilku lat Grupy Rosynant. Nie wiedzieć czemu, ale jakoś tak się składało, że od roku 2000 zawsze mieli na głowie tak dużo obozów, akcji, warsztatów, projektów, koncertów i festiwali, że zawsze brakowało czasu na przyzwoitą dawkę zwykłego, prostego i codziennego podróżowania w dobrym towarzystwie. Gór, lasów, łąk i rzek, zabawy przy ognisku, smaku grzanego piwa w górskim schronisku, odrobiny ruchu na świeżym powietrzu, wiatru we włosach…

 

Idea…

 

Idea działania Raciborskiej Grupy Trekkingowej jest prosta: Raz w miesiącu (poza pierwszym wyjazdem będzie to z zasady drugi weekend każdego miesiąca) ruszać będą na ciekawy 2 dniowy wyjazd. Co jakiś czas (np. podczas długich weekendów, wakacji) wyjazdy będą nieco dłuższe (3-4 dni). Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to po jakimś czasie będą myśleć o dłuższych eskapadach i wyjazdach w dalsze części świata…

 

Jak i gdzie?

 

Najczęściej ruszać będą w góry: Beskidy, Sudety, Tatry, Gorce, Pieniny itp. Poziom trudności wyjazdów będzie za każdym razem trochę inny, ale zasada jest jasna: podróżowanie dla przyjemności, radości, frajdy i rekreacji. Wyjeżdżają z miasta po to, by odpocząć od pracy, studiów czy szkoły, pobyć blisko natury, pobawić się w dobrym towarzystwie, a nie w celach typowo sportowych. Co prawda wędrować będą na nogach, a nie poruszać się na quadach, ale zawsze powinno się obejść bez bólu, łez i krwi. A trochę potu nikomu nie zaszkodzi… Poza górami zdarzać się będą wypady na narty, do ciepłych źródeł, jaskiń, skałek itp. Przy okazji wędrówek górskich zdarzy się czasem zamek czy muzeum, dobra karczma, czasem też dobry koncert czy wieczór kulturalny innego rodzaju…

 

 

 

 

 

  

 

Dla kogo?

 

W wyjazdach mogą brać udział wszyscy miłośnicy przygód i podróży bez względu na wiek, płeć, przynależność partyjną, orientację polityczną, kolor oczu itp. Mile widziani są zarówno studenci, 30, 40 i 50 latkowie. Kondycja fizyczna jest praktycznie bez znaczenia. Jedno wszakże jest istotne: podczas wyjazdów każdy odpowiada za siebie. W wyjazdach mogą brać udział także osoby niepełnoletnie, przy czym zarówno oni jak i ich rodzice musza wiedzieć i wyrazić zgodę na to, że wyjazdy maja charakter indywidualny, nieformalny, nie ma na nich oficjalnych opiekunów i przewodników!

 

Finanse…

 

Tutaj także zasady są proste: nikt nikogo nie dotuje, nikt na nikim nie zarabia, nikt od nikogo nic nie wymaga… Każdy płaci za pociąg czy busa (albo odpowiednia część paliwa, gdy wyjeżdżać będziemy prywatnymi samochodami), nocleg i swoje wyżywienie.

 

Skąd czerpać informacje?

 

Informacje o wyjazdach rozsyłać będą drogą mailową oraz informując o nich lokalne media. Aby otrzymywać wszystkie niezbędne informacje należy zapisać się na listę mailingową Grupy Rosynant, poprzez wpisanie swojego maila do formularza na stronie www.rosynant.pl, albo wysyłając go na adres: [email protected]

 

Zasady organizacji:

 

2 tygodnie przed każdym wyjazdem na naszą listę mailingową trafiać będzie informacja przysyłana przez Krzysztofa Melnarowicza, w której znajdziecie: datę wyjazdu, miejsce docelowe, miejsce noclegów, ceny i wykaz niezbędnego sprzętu, który należy zabrać ze sobą. Zgłoszenia przyjmowane będą do 7 dni przed wyjazdem. Wtedy koordynatorzy będą dostosowywać rodzaj transportu do ilości zgłoszonych uczestników i informować ich o powziętych rozwiązaniach, godzinie wyjazdu itp. Powziętych ustaleń nie będziemy już potem zmieniać. W późniejszym czasie będzie się można dalej zgłaszać, ale trzeba się liczyć z tym, że nie będzie już miejsc w busie / autach itp. Zgłaszając się na wyjazd robimy to na poważnie, rzucając na szale swój honor. Wycofując się z wyjazdu w terminie krótszym niż 7 dni, należy liczyć się z tym, że trzeba będzie uczestniczyć w podziale kosztów wspólnych takich jak udział w transporcie czy zaliczce przesłanej schroniskom.

 

Zgłoszenia i informacje szczegółowe:

Krzysztof Melnarowicz: tel.693 303 963, mail: [email protected]

Adam Tarnowski: tel. 609 766 112

Najbliższy wyjazd już 15 i 16 marca na Rysiankę
Kolejny: 12 i 13 kwietnia na Krawców Wierch!
W maju mają w planach wejście na Pilsko. A w czerwcu na Babią Górę.

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj