Kobieca drużyna RTP „Unii” zakończyła zgrupowanie w Niechorzu

W ostatnim meczu kontrolnym rozegranym 29 lutego RTP "Unia" Racibórz pokonała "Stilon" Gorzów 3:1. Dwa gole zdobyła Patrycja Wiśniewska, a trzeciego dołożyła Anna Sznyrowska.

Piątkowy przeciwnik raciborzanek "Stilon" Gorzów po rundzie jesiennej zajmuje czwarte miejsce w grupie północnej I ligi piłki nożnej kobiet. Mimo dużego zaangażowania ze strony piłkarek Stilonu różnica klasy rozgrywkowej była widoczna. Może tempo gry w tym meczu nie było "oszołamiające", ale należy wziąć pod uwagę fakt, iż zawodniczki RTP "Unii" grały piąty mecz w czasie tygodniowego zgrupowania. Raciborska drużyna od początku spotkania miała wyraźną przewagę, którą udokumentowała zdobyciem przez Patrycję Wiśniewską dwóch bramek w pierwszej połowie spotkania. Trzeciego gola zdobyła Anna Sznyrowska w drugiej połowie meczu. Zawodniczki raciborskiej drużyny poprawnie rozgrywając piłkę stworzyły jeszcze kilka sytuacji bramkowych, ale niestety tym razem brakowało skuteczności.

W pierwszej połowie piątkowego spotkania RTP "Unia" Racibórz zagrała w następującym zestawieniu: Daria Antończyk, Anna Kowal, Kamila Darda, Katarzyna Krupa, Daria Kasperska, Izabela Doleżych, Patrycja Wiśniewska, Patrycja Rżany, Agata Mańczyńska, Anna Sznyrowska, Agnieszka Różkowska.

W drugiej połowie trener Remigiusz Trawiński zdecydował się na kilka zmian. W bramce zagrała Dorota Wilk, a w polu wystąpiły: Magdalena Koziura, Małgorzata Polnik, Renata Luberda. W drużynie "Unii" całe spotkanie rozegrały Daria Kasperska, Anna Kowal, Izabela Doleżych, Patrycja Rżany, Agata Mańczyńska, Agnieszka Różkowska, Anna Sznyrowska.

Kolejny mecz kontrolny RTP "Unia" Racibórz zagra w niedzielę 9 marca z AZS PWSZ Biała Podlaska w Radomiu, natomiast 17 marca w Sosnowcu w meczu z "Czarnymi" dziewczęta będą walczyć o awans do pierwszej czwórki Pucharu Polski.

Jedno co może spędzać sen z powiek Remigiusza Trawińskiego trenera raciborskiej drużyny to drobne urazy zawodniczek, które zaburzają płynność przygotowań do rundy wiosennej i pomimo tego, że kadra jest szeroka to w kontekście walki o medal mistrzostw Polski lepiej by było, gdyby wszystkie zawodniczki w "pełnym zdrowiu" były do dyspozycji trenera. Przygotowania drużyny utrudniają również liczne powołania do reprezentacji Polski seniorek i juniorek U – 19. Bezpośrednio po klubowym zgrupowaniu: Daria Antończyk, Paulina Kawalec, Daria Kasperska, Marta Sęga i Agnieszka Karcz poleciały na prestiżowy turniej do Portugalii, natomiast w Rosji z reprezentacją U – 19 są Natalia Surma i Katarzyna Krupa.

Po raz pierwszy w historii portugalskiego turnieju Algarve Cup będzie w nim uczestniczyć reprezentacja Polski. W tym roku zagra w grupie C z Islandią (5 marca), drużyną gospodarzy Portugalią (7 marca) i Irlandią (10 marca). Spośród najlepszych drużyn kobiecych zabraknie tylko reprezentacji Korei. W grupie A zagrają w tym roku: USA, Norwegia, Włochy i Chiny, a w grupie B: Szwecja, Finlandia, Dania i Niemcy.