Spotkanie integracyjne w ZSO Grzegorzowice

0

W styczniu z wizytą do ZSO Grzegorzowice przybyła grupa 14-stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Roszowickim Lesie wraz z Marią Michalczyk – dyrektor szkoły i 2 nauczycielkami.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Szkoła na TAK” pod hasłem: „Poznajemy dziedzictwo kulturowe Raciborszczyzny i Opolszczyzny”. ZSO Grzegorzowice reprezentowało 12-stu uczniów z klas IV-VI.

- reklama -

 

 

Po serdecznym przywitaniu przez panią dyrektor Krystynę Gawlik, goście obejrzeli prezentację multimedialną  pt. „Osobliwości gminy Rudnik” oraz zapoznali się z historią i osiągnięciami placówki. Następnie uczestnicy udali się autobusem do Łubowic, by zwiedzić Izbę Pamięci J. v. Eichendorffa, ruiny zamku i stary cmentarz oraz wysłuchać ciekawostek na temat życia i twórczości poety z ust pana Leonarda Wochnika. Po przerwie na obiad, uczniowie wrócili do szkoły, gdzie rozpoczęła się wspólna dyskoteka przy karnawałowych rytmach, połączona z zabawami integracyjnymi. Humory z minuty na minutę dopisywały coraz bardziej. Uczniowie z Grzegorzowic zostali zaproszeni na ognisko do kolegów z województwa opolskiego. 

 

/Daniela Płoszczyca/

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here