Dzień Otwarty Urzędu Pracy dla Pracodawców

0

W czwartek 6 marca w "Sokole" raciborscy przedsiębiorcy mieli okazję uczestniczyć w Dniu Otwartym Urzędu Pracy dla Pracodawców.

Raciborski "pośredniak" we współpracy z instytucją szkoleniową CTC Polska zaprosił na Dzień Otwarty Urzędu Pracy dla Pracodawców. Przedsiębiorcy mieli możliwość dowiedzieć się jak pozyskać pracownika, bezpłatnie przeszkolić kandydata do pracy; uzyskać zwrot kosztów na wyposażenie nowego stanowiska, otrzymać refundację części kosztów wynagrodzenia osoby bezrobotnej (do kwoty ok. 600 zł. miesięcznie), otrzymać unijne dotacje na rozwój firmy i nowe inwestycje.

- reklama -

Dzień otwarty zrealizowany był w ramach projektu "Urząd pracy partnerem dla pracodawców – modernizacja systemu współpracy Publicznych Służb Zatrudnienia z pracodawcami" ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa.

 

Edmund Stefaniak podkreślił, że zdecydowaną większość bezrobotnych stanowią kobiety. – Samorządy muszą zwiększyć ilość miejsc w przedszkolach i żłobku – mówił podczas spotkania.

 

Edmund Stefaniak, szef PUP, tłumaczy, że raciborski urząd przystąpił do programu, bo ma na uwadze dobro zarówno bezrobotnych, jak i pracodawców. – Mamy nadzieję, że dzieki programowi, dzięki tego typu spotkaniom przedsiębiorcy będą na bezrobotnych patrzeć przychylniejszym okiem. Chcemy pomóc także i samym pracodawcom, chcemy być urzędem bardziej otwartym i przyjaznym  – mówił Stefaniak.

 

Jak poinformował starosta Adam Hajduk, w powiecie raciborskim działa 1600 podmiotów gospodarczych. – Cieszę się, że po raz kolejny możemy wyjść do przedsiębiorców. Dziś nie jest im łatwo, dlatego istotne jest stworzenie okazji do zapoznania się z nowymi możliwościami, czy programami, które mogą ułatwić życie – zachęcał starosta.

 

 

Aniela Chęcińska, właścicielka kilku sklepów obuwniczych w Raciborzu, postanowiła skorzystać ze szkolenia, by dowiedzieć się więcej o pozyskiwaniu środków unijnych, czy tworzeniu nowych miejsc pracy. – Myślę, że nam, raciborskim przedsiębiorcom, jest obecnie bardzo ciężko. Jak grzyby po deszczu wyrastają zachodnie markety, które stały się dla nas ogromną konkurencją. Mam nadzieję, że dowiem się na spotkaniu co zrobić, by było lżej, że dowiem się czegoś nowego – stwierdziła Aniela Chęcińska.

Na trudną sytuację przedsiębiorców z Raciborza wskazał także Roman Ilnicki z hurtowni artykułów BHP. – Mamy ogromną konkurencję, dlatego wciąż musimy szukać nowych rozwiązań i na przykład o podniesieniu cen możemy zapomnieć – przyznał Ilnicki. – Dotąd współpracę z urzędem pracy nie oceniam zbyt dobrze, dlatego tym bardziej doceniam, że zorganizowano dla nas takie szkolenie – dodał.

 

Radosław Rybak z firmy CTC twierdzi, że tego typu szkolenia są bardzo efektywne. – Dzięki nim powstało już kilkaset przedsiębiorstw – podkreślił Rybak.

 

Na czwartkowe spotkanie zaproszono 80 pracodawców. Skorzystała z niego połowa. Dyrektor Stefaniak deklaruje, że tego typu szkoleń będzie odtąd więcej.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here