Dzień otwarty w G5

0

Gimnazjum nr 5 otwiera swoje podwoje dla absolwentów podstawówek.
5 i 6 marca Gimnazjum nr 5 przyjęło w swoich progach uczniów szóstych klas szkół podstawowych z rejonu i szkół ościennych.Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla gości wystawę pomocy dydaktycznych wykonanych przez gimnazjalistów podczas lekcji i zajęć pozalekcyjnych. Członkowie kółka chemicznego i fizycznego pochwalili się swoimi odkryciami i umiejętnościami. Klubowicze z Net Klubu opowiadali o swoich kontaktach nawiązanych dzięki sieci i swoich programach społeczno – kulturalnych. Nie zawiódł „czarny teatr”, który jest wizytówką szkoły. Goście obejrzeli wyposażenie pracowni, wzięli udział w lekcji geografii, próbowali swych sił w pracowni multimedialnej, sali gimnastycznej i na siłowni.


Mamy się czym pochwalić – mówił dyrektor placówki Dariusz Malinowski- samorząd G5 został wybrany w 2006 roku za najlepiej działający w mieście. Mamy olimpijczyków i laureatów konkursów wiedzowych. Nasi uczniowie wygrywają zawody sportowe. Organizujemy międzyszkolne konkursy, pokazy i festiwale. Nawiązujemy kontakty ze szkołami partnerskimi w Czechach, Niemczech.

Atutem szkoły są mało liczne zespoły klasowe, obszerne sale z nowym wyposażeniem. Budynek jest po remoncie: wymieniono stolarkę okienną i poszycie dachowe. Jako jedyna szkoła w mieście możemy zaprosić gości do pięknej auli. W szkole działają liczne programy i projekty. Powstały kółka zainteresowań, np. w tym roku jest ich 17. Każdy uczeń znajdzie coś dla siebie, bo są tu reprezentowane i dyscypliny sportowe i przedmioty szkolne.
Zapraszamy do odwiedzenia placówki.

Gimnazjum nr 5

ul. Opawska 81

Tel. 032 419 03 43

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here