I polsko-niemiecki projekt radiowy dla dzieci zakończony

19 marca o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Hotelu Polonia odbędzie się spotkanie, podczas którego przedstawiona zostanie premierowa płyta z I polsko-niemiecką audycją.

Audycją zrealizowaną w ramach I polsko-niemieckiego projektu radiowego, w którym wzięły udział dzieci z raciborskich szkół podstawowych oraz dzieci ze szkoły w Berlinie.

- reklama -

 

Projekt zorganizowany został przez polsko-niemieckie radio internetowe Mittendrin z Raciborza z ramienia DFK w woj. śląskim we współpracy z berlińską rozgłośnią radiową Radijojo, której dziennikarze przeprowadzili warsztaty radiowe dla dzieci.

 

 

Projekt sfinansowano ze środków ify – Instytutu Stosunków Zagranicznych ze Stuttgartu.

 

Na spotkanie zostali min. zaproszeni: Prezydent Raciborza, Starosta, Konsul Republiki Federalnej Niemiec,  Dyrektor Biura Związku Niemieckich Stowarzyszeń Społeczno-Kulturalnych, Przewodniczący  Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców woj. Śląskiego w Raciborzu. Dzieci, ich rodzice, opiekunowie podczas warsztatów oraz dyrektorzy szkół, biorących udział w projekcie.

 

Podczas spotkania  zaprezentowany zostanie kolejny projekt redakcji radiowej, mający na celu zrealizowanie audycji radiowej z okazji 900lecia Raciborza. Podczas spotkania przewidziany jest poczęstunek. 

 

Czytaj także Mittendrin": Porozumienie międzynarodowe od dziecka.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here