Juniorzy walczyli o tytuły Mistrzów Polski w zapasach

0

5 i 6 kwietnia na hali OSiR w Raciborzu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W ośmiu kategoriach wagowych rywalizowało 136 zapaśników z 33 klubów.

- reklama -

W sobotnich walkach eliminacyjnych uczestniczyło siedmiu zawodników MKZ "Unia" Racibórz. Po walkach eliminacyjnych szanse na medale zachowało pięciu z nich. Ostatecznie w Raciborzu pozostały trzy medale. Kamil Błoński został Mistrzem Polski Juniorów w kat. 120 kg, brązowe medale zdobyli: Piotr Żurawik w kat. 66 kg i Mateusz Wolny w kat. 74 kg. Na piątych miejscach rywalizację zakończyli Wojciech Kudla w kat. 84 kg. i Wojciech Zieziulewicz w kat. 96 kg.

W klasyfikacji klubowej Miejski Klub Zapaśniczy "Unia" Racibórz zakończył rywalizację na czwartym miejscu w Polsce. Sędzią głównym tych zawodów był Andrzej Supron. Patronat nad mistrzostwami objęli starosta raciborski Adam Hajduk i prezydent miasta Racibórz Mirosław Lenk, a impreza była jednym ze sportowych akcentów obchodów 900 – lecia Raciborza.

 

W kat. wagowej 66 kg w grupie 19 zawodników walczyło dwóch zapaśników MKZ "Unia" Racibórz. Piotr Żurawik w pierwszwej walce pokonał Mateusza Kostkę z MLKS "Agros" Żary, w drugiej walce wygrał z Arturem Kleina z GKS "Cartusia" Kartuzy. Niestety w walce o wejście do finału przegrał z Dariuszem Marszałkowskim z GKS "Cartusia" Kartuzy. Tym sposobem Piotrowi Żurawikowi pozostała walka o trzecie miejsce i brązowy medal. Tę walkę z Jackiem Tomaszewskim z AKS Piotrków Trybunalski wygrał Piotrek i wywalczył miejsce na najniższym stopniu podium. Drugi z raciborskich zawodników w tej kat. wagowej Przemysław Chomicki przegrał pierwszą walkę z Krzysztofem Adamczykiem ze Śląska Wrocław i po przegranej Adamczyka z Firlejem pożegnał się z turniejem.

 

 

W kolejnej kat. wagowej 74 kg walczyło 27 zawodników, a wśród nich Mateusz Wolny MKZ "Unia" Racibórz. W pierwszej walce wygrał z Gaborem Sawickim z "Budowlanych" Olsztyn potem pokonał kolejno: Mariusza Stemplowskiego z MLKS "Agros" Żary i Radosława Biskupskiego z KS "Husarz" Gniezno. W walce o wejście do finału niestety przegrał z Michałem Pietrzakiem z KS "Sobieski" Poznań, aby potem w walce o brązowy medal wygrać z Grzegorzem Warchockim z LUKS "Warmia" Lidzbark Warmiński.

 

 

W kat. wagowej 84 kg wystartowało dwóch raciborskich zapaśników: Wojciech Kudla i Piotr Feliński. Pierwszy z nich wygrał walkę z Szymonem Grzybem z MUKS "Gladiator" Kraków, niestety drugą walkę przegrał z późniejszym mistrzem Polski Pawłem Pośladem z WKS Śląsk Wrocław. Pozostała mu szansa w repasażach. Pierwszą walkę dającą szansę walki o brązowy medal Wojciech Kudla wygrał z Przemysławem Lachem z SKF "Olimp" Kostrzyn. Swoje miejsce na podium przegrał z Piotrem Baworowskim z MLKS "Agros" Żary, który wcześniej pokonał drugiego z raciborzan Piotra Felińskiego.

 

 

Wojciech Zieziulewicz walczył w kat. wagowej 96 kg. Pierwszą walkę wygrał z Łukaszem Oprzyszczko z "Podlasia" Białystok, ale w drugiej walce przyszło mu się zmierzyć z Radosławem Grzybickim, który ostatecznie został złotym medalistą tych mistrzostw. Po przegranej "Zieziulowi" pozostała walka w repasażach z zawodnikami klubu Cement "Gryf" Chełm. Po wygraniu pierwszego z Maciejem Kisterem stanął przed szansą walki o brązowy medal. Tym razem dał się zaskoczyć Robertowi Dyjakowi i przegrał walkę o 3 miejsce.

 

 

W najcięższej kat wag. 120 kg, kolejny raz bezkonkurencyjny okazał się Kamil Błoński z MKZ "Unia" Racibórz, który pokonał kolejno: Mieszka Grossy z "Sobieskiego" Poznań, Grzegorza Króla JLKS "Olimp" Janów Lubelski, Pawła Szafnickiego z AKS Piotrków Trybunalski, a na koniec w finale pokonał Marka Żygadło z WKS Śląsk Wrocław.

 

/Piela/

            
 

  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here