
17 kwietnia o godz. 15.00 w siedzibie ŚUTW przy ul. ks. Londzina 36 odbędzie się spotkanie o charakterze informacyjno-organizacyjnym w sprawie biegów.
Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku wyszedł z propozycją organizacji biegów z okazji 900-lecia Raciborza.
– W wielu miastach w Polsce i na świecie urządza się maratony, półmaratony, biegi długodystansowe. Biegi takie, w których mogliby wziąć udział biegacze z kraju i zagranicy, niosą wiele korzyści: wzbogacenie kalendarza wydarzeń z okazji pięknego jubileuszu miasta, promocja miasta o tak bogatych tradycjach sportowych, szerokie rozpropagowanie na Ziemi Raciborskiej tej formy rekreacji i sportu, pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie osób w różnym wieku, możliwość uprawiania tej formy rekreacji i sportu przez całe rodziny – wyjaśnia Piotr Klima.
O godz. 16.00 odbędzie się ponadto prezentacja multimedialna poświęcona biegom długodystansowym, którą przedstawią goście z Katowic dla słuchaczy ŚUTW i wszystkich zainteresowanych.





![Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu [ZDJĘCIA] Kreatywność tematem grudniowego spotkania „Biblioteki kobiet” w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/kreatywna-biblioteka-kobiet.jpg)


![Nowe mieszkania przy ul. Łąkowej. Pierwsze klucze trafiły do mieszkańców [ZDJĘCIA] mieszkania raciborz](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/tbs-raciborz-lakowa.jpg)


![Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu [ZDJĘCIA] Spotkanie opłatkowe w Śląskim Oddziale Straży Granicznej w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/slaski-oddzial-strazy-granicznej.jpg)

![Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu [ZDJĘCIA] Uroczyste obchody 70-lecia Przedszkola nr 10 w Raciborzu](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przedszkole-nr-10.jpg)
![Co czyta młodzież po obu stronach granicy? Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/czy-mlodziez-w-czechach-czyta.jpg)
![Czy artysta ma prawo przekraczać granice? Debata na Stacji Młodych [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/11/debata-mlodych-stacja-mlodych.jpg)

![Uroczysty hołd pomordowanym w Zbrodni Katyńskiej oddany przez Policję w Brzeziu [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/Policjanci_Brzezie_DSC01177.jpg)






