Powiat: Lądowisko przy szpitalu w przyszłym roku

W latach 2008-2009 z budżetu państwa na ciąg dalszy budowy raciborskiej lecznicy popłynie 32 mln zł.

- reklama -

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

 

To o 12 mln więcej niż szpital dostał w latach 2007-2008. W ramach przeznaczonych środków do końca czerwca tego roku zakończyć się ma elewację bloku łóżkowego i budynku kuchni, ogrodzenie z zakresem dróg, parkingów i chodników, tunel komunikacyjny, wodociągi i kanalizację. 

 

 

 

Od lipca zaś rusza kolejny etap – ten na 32 mln zł.  Do końca czerwca przyszłego roku mają się zakończyć wszystkie roboty na bloku operacyjnym (łącznie z wyposażeniem technicznym i technologicznym oraz centralną sterylizacją), planuje się też dokończyć w tym czasie resztę prac w zespole głównym, a przed blokiem pogotowia wybuduje się lądowisko dla helikopterów.

 

 

 

W bieżącym roku powiat na zakup sprzętu medycznego i gospodarczego dla oddziału neurologicznego i geriatrycznego (piąte piętro) wydał ponad 2 mln zł. Pozostałe wyposażenie planuje zakupić w latach 2009 – 2010 ze środków unijnych.

/SaM/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here