Siatkarki z „Ekonomika” wygrały po raz kolejny, ale emocji nie brakowało

0

W piątek 11 kwietnia na hali w Rudniku odbyła się VIII edycja Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt szkół zrzeszonych w Stowarzyszeniu Aktywnych Szkół Ponadgimnazjalnych województwa śląskiego.

- reklama -

W tej edycji w turnieju wystartowały drużyny reprezentujące cztery szkoły: Zespół Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego, Zespół Szkół Nr 2 z Tychów, Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia i Zespół Szkół Ekonomicznych z Raciborza. Zgodnie z przewidywaniami zwyciężyła drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych, w której występuje cztery zawodniczki na codzień grające w III ligowej drużynie UKS Krzanowice. Najlepszą zawodniczką turnieju została Klaudia Nagler.

 

 

Tradycyjnie Patronat nad turniejem objął starosta raciborski Adam Hajduk, a Starostwo Powiatowe w Raciborzu ufundowało puchary, dyplomy oraz upominek dla najlepszej zawodniczki turnieju.

W piątek w Rudniku grano najpierw systemem "każdy z każdym", a potem rozegrano dwa dodatkowe mecze o III i o I miejsce. W fazie grupowej, mecze trwały do dwóch setów wygranych skróconych (do 20 pkt.). W tej fazie turnieju odnotowano następujące wyniki: wodzisławski ZSE uległ reprezentacji ZSE w Raciborzu 1:2 (11:20, 21:19, 8:15), drużyna Zespołu Szkół Nr 2 z Tychów uległa 0:2 (17:20, 17:20) ekipie Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl. W kolejnych meczach ZSE w Wodziławiu Śląskim przegrał z drużyną ZS Nr 2 z Tychów 1:2 (20:17, 19:21, 12:15), a ZSE w Raciborzu pokonał ZST z Wodzisławia 2:0 (20:14, 20:7). Na koniec tej fazy turnieju w meczu pomiędzy drużynami wodzisławskich szkół ZSE przegrał z ZST 0:2 (21:23, 15:20), a ZSE w Raciborzu pokonał ZS Nr 2 z Tychów 2:1 (20:12, 16:20, 15:10).

 

 

W meczu o III miejsce drużyna Zespołu Szkół Nr 2 z Tychów przegrała z prowadzoną przez Andrzeja Śmiatka (byłego siatkarza AZS "Rafako" Racibórz) drużyną Zespołu Szkół Ekonomicznych z Wodzisławia Śląskiego 0:2 (22:25, 19:25). W wielkim finale, po tym razem zaciętym meczu, drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych z Raciborza prowadzona przez Jolantę Hyjek pokonała 2:0 (30:28, 25:21) drużynę Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Ślaskiego a decydujące punkty w tym meczu zdobyła wyróżniona indywidualnie Klaudia Nagler.

Po zakończeniu meczu finałowego starosta raciborski Adam Hajduk i dyrektor ZSE Zenon Sochacki wręczyli drużynom puchary i nagrody, swoje indywidualne wyróżnienie odebrała Klaudia Nagler, a całość zakończył "słodki poczęstunek" zorganizowany przez uczennice ZSE i panią Jolantę Hyjek.

 

 

Skład zespołu ZSE w Raciborzu: Ewa Trzos – kapitan zespołu, Justyna Hońca, Patrycja Wasiczek, Klaudia Nagler, Katarzyna Widryńska, Monika Kaputyńska, Teresa Bużek, Monika Lamla, Ramona Myszy, Małgorzata Czarny, Patrycja Rokicińska. Opiekun Jolanta Hyjek. 

 

/Piela/   

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here