IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Raciborzu

17 kwietnia w Przedszkolu 24 odbył się IV Międzyprzedszkolny Konkurs Wiedzy o Raciborzu pod honorowym patronatem Prezydent Ludmiły Nowackiej. Konkurs został zorganizowany i przeprowadzony przez Aleksandrę Wawoczny i Katarzynę Świerczek. Celem konkursu było propagowanie wiedzy o Raciborzu w ramach obchodów 900 – lecia Raciborza. Gości przywitała grupa sześciolatków z naszego przedszkola piosenkami i tańcami ludowymi.


W tej edycji konkursu wzięli udział przedstawiciele 8 placówek: ZSP z Markowic, przedszkola 3,12,14,16, 20,24 26 wraz z nauczycielkami. Przedszkolacy mieli za zadanie odpowiedzieć na serię pytań dotyczących zarówno historii Raciborza jak i czasów współczesnych, ułożyć z puzli pomniki raciborskie i nazwać je, pokolorować herb miasta i odnaleźć różnice w strojach raciborskich. Zadania były przeplatane zabawami muzycznymi i ruchowymi.
Wiedzę dzieci oceniali zaproszeni goście: prezydent Ludmiła Nowacka, wizytator Maria Szymanowska, metodyk Barbara Lukoszek i etnograf Julita Ćwikła. Przedszkolacy mieli także okazję pooglądać przedmioty z dawnych czasów wypożyczone ze zbiorów Raciborskiego Portalu Internetowego i Jerzego Rogalskiego pracownika naszego przedszkola.
Na zakończenie konkursu pani Prezydent wyraziła podziw dla wiedzy prezentowanej przez dzieci podziękowała sześciolatkom i ich nauczycielkom za udział w konkursie oraz organizatorom imprezy.
Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, książki i słodycze oraz upominki dla przedszkoli. Nagrody dla uczestników konkursu ufundowali: Przedszkole 24, Starostwo Powiatowe,Urząd Miasta, Agencja Wydawnicza WAW oraz Mieszko.
opr.
Aleksandra Wawoczny

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here