„…gwiazda na bis bez dopłaty…”

Znakomity satyryk, Marcin Daniec rozpoczął występ swoją dewizą – dzień bez wazeliny, to dzień stracony.

 

- reklama -

 

 

Stwierdził, że w Raciborzu nic się nie zmieniło: wspaniała publiczność, atmosfera … i sala też jest taka sama. Podczas swojego programu mówił o niej "raciborska  La Scala"

Jak zawsze, M. Daniec potrafił wciągnąć w zabawę chyba największych ponuraków.  W programie przedstawił z właściwą tylko jemu sugestywnością  pana Ignacego, który jest bardzo przeciętnym człowiekiem, jednak z sobie tylko właściwą filozofią postrzega świat i wyciąga bardzo trafne wnioski.

Kolejna postać to Waldemar K., który jest resocjalizowanym cwaniaczkiem, ale wydarzenia, które mają miejsce  nie tylko w kraju, także i na świecie ocenia bardzo celnie. Dobitnie komentuje wszystko co dzieje się wokół.

Góral natomiast ze stoickim spokojem wypunktowuje rzeczywistość, bo "z góry widać lepiej".

 

 

I na tym byłby się skończył program, ale M. Daniec bez fałszywej skromności powiedział, że nie da się długo prosić o bis i zaśpiewał piosenkę Toma Jonesa Delilah – zapowiadając, że będzie to "gwiazda na bis bez dopłaty (do biletów – red.)"

Następnym bisem był Marcinek; szczególnie sympatyczny i zabawny, bo jak artysta twierdzi, dzieci są kopalnią humoru. To było zresztą widać po tym, jak zareagowała publiczność po wejściu Marcinka na scenę.  

 

Marcin Daniec jest jednym z najlepszych satyryków w kraju. Karierę  w kabarecie zaczął bardzo wcześnie, bo już w szkole podstawowej w rodzinnym Wielopolu Skrzyńskim, grając w szkolnym zespole kabaretowym. Podczas studiów  na AWF-ie debiutował  na  estradzie.  Dla TV pracuje od 1985 roku, a od 1996 realizuje dla TVP2 swoje "Marzenia…" Zaprasza do  nich znanych i lubianych artystów.

W swojej karierze artystycznej otrzymał wiele nagród m.in. 4 Telekamery, w tym złotą. M. Daniec jest znany ze swojej działalności charytatywnej, a zapraszany przez dzieci nigdy nie odmawia.

/wgg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here