Sprostowanie dotyczące „Rudnik dzielnicą Raciborza?”

Tomasz Kusy: W związku z opublikowaniem na Raciborskim Portalu Internetowym mojej wypowiedzi w zniekształconej formie w artykule Rudnik dzielnicą Raciborza?, pragnę wyjaśnić co następuje.

Moja autoryzowana wypowiedź dotyczą przyłączenia terenu miejscowości Rudnik do terenu gminy Racibórz brzmiała następująco: "Pomysł podoba mi się. Oczywiście stanowić o tym powinni sami rudniczanie. Problemem byłoby co zrobić z osieroconymi miejscowościami po gminie Rudnik.".

- reklama -

Sprostowanie mojej wypowiedzi umieściłem w komentarzach do wspomnianego artykułu (2008-04-08 15:41:46), jednak okazało się niewystarczające.

 

Wyjaśniając moje intencje zawarte w tej wypowiedzi uważam, że takie połączenie byłoby korzystne dla obu podmiotów, tj. Raciborza i Rudnika. Obie miejscowości są bardzo mocno związane ze sobą (chociażby przez wodociągi, kanalizację czy transport). Mam jednak wątpliwości co do pozostałych miejscowości tej gminy. Utrata przez obecną gminę Rudnik tak istotnego ośrodka jakim jest sama miejscowość Rudnik sprawiłaby, że zachwiany zostałby sam sens istnienia oddzielnej gminy. Dlatego jestem sceptyczny co do możliwości przeprowadzenia takich zmian, a swoją wypowiedź potraktowałem jako komentarz radnego miasta Raciborza co do samego pomysłu powiększenia terenu gminy Racibórz.

Osobiście uważam, że w najbliższych latach nie ma szans na przeprowadzenie takich zmian, właśnie ze względu na koszty społeczne takich działań. Wszystkie dywagacje na ten temat traktuję jako zwykłą ciekawostkę.

 

Tomasz Kusy

Radny Rady Miasta Racibórz

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here