Wernisaż wystawy „Rysunek satyryczny Małgorzaty Lazarek”

W piątek, 16 maja, o godz. 17.00 w raciborskim Muzeum zostanie otwarta wystawa pt. "Rysunek satyryczny Małgorzaty Lazarek".

Małgorzata Lazarek jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydziału Grafiki Akademii w Katowicach. Ma na swoim koncie również dyplom dodatkowy z malarstwa w pracowni prof. Jacka Rykały. Pracowała jako grafik w Super Expressie, rysowała dla Gazety Wyborczej, Twojego Stylu, Newsweeka. Ma na swoim koncie liczne wystawy w Polsce, Niemczech, Belgii, Francji i na Węgrzech.

- reklama -

 

 

 

– Rysowałam zawsze – czymkolwiek i na czym się dało. W wieku sześciu lat na plastikowej obudowie telewizora wyskrobałam szpikulcem kwiatki, były piękne. Ulubioną lekturą dzieciństwa były „Szpilki” – podziwiałam rysunki Dudzińskeigo, Czeczota, Mleczki. Próbowałam ich naśladować. Jestem pół kobietą, pół mężczyzną, pół dzieckiem – jest mnie więc półtorej. Nie jest prawdą, że wszystko mnie śmieszy – wręcz przeciwnie. Moją terapią na co dzień jest wymyślanie rysunków satyrycznych, czego i Państwu życzę – mówi Małgorzata Lazarek.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here