Szkoła muzyczna – inna od pozostałych szkół

0

Szkoła muzyczna to przede wszystkim ciężka praca. Lekcje inne niż w „zwykłej” szkole.

Ale też inna atmosfera, większe poczucie bezpieczeństwa i tolerancja dla artystycznych dusz.
Szkoła muzyczna jest szkołą dodatkową do zwykłej szkoły podstawowej, czy gimnazjum. Jej uczniowie oprócz nauki na wybranym instrumencie mają wiele dodatkowych przedmiotów związanych z muzyką: orkiestrę, chór, rytmikę, kształcenie słuchu, audycje muzyczne itp.

- reklama -

Jaka jest Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. St. Moniuszki w Raciborzu, można się było przekonać w środę – 23 kwietnia. Po raz drugi już szkoła otwarła swoje progi.Przygotowany wspólnie – przez rodziców, uczniów i nauczycieli dzień otwarty zapewnił mnóstwo muzycznych nowinek i pozostawił niezapomniane wrażenia. Odwiedzający naszą szkołę mogli przyjrzeć się, jak wygląda lekcja rytmiki, obejrzeć pokazy instrumentów oraz wysłuchać koncertu pedagogów i uczniów – opowiada dyrektor szkoły muzycznej w Raciborzu Katarzyna Nawrat.

I dodaje: była to również znakomita okazja, aby przyjrzeć się funkcjonowaniu szkoły oraz uzyskać informacje o zasadach rekrutacji i sposobie kształcenia w szkole muzycznej.

Aktualnie prowadzone są zapisy do szkoły muzycznej na rok szkolny 2008/2009. Szczegóły w sekretariacie szkoły (0324152409) lub www.psmraciborz.pl

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here