Konkurs ekologiczny

0

Dzień Ziemi jest okazją do podsumowania i jednocześnie sprawdzenia wiedzy i umiejętności naszych uczniów z zakresu edukacji ekologicznej.
W naszej szkole 25 kwietnia 2008 r. nauczycielka przyrody, p. Sylwia Kiwus zorganizowała konkurs dla starszych dzieci. Każdą klasę reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Zadania opracowane były na trzech poziomach trudności. Dzieci otrzymywały liście, gałązki, nasionka lub całe ususzone rośliny i odgadywały ich nazwę. Rozwiązywały krzyżówkę, układały łańcuchy pokarmowe, itp. Klasy kibicowały swoim drużynom. Zwyciężyli piątoklasiści, zdobywając 13 punktów, grupy z klasy IV i VI zdobyły 12 punktów. Wiadomo stąd, że rywalizacja była zacięta. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Forma konkursu przypadała wszystkim do gustu. Na zakończenie klasa VI przedstawiła ekologiczną scenkę
ze szczyptą humoru pt.:”Kongres smogów”.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here