Przełożony termin meczu pucharowego kobiet

  Na możliwość awansu do finału rozgrywek Pucharu Polski zawodniczki "Unii" Racibórz będą musiały poczekać do 4 czerwca (środa). Na ten termin bowiem przełożone zostało spotkanie półfinałowe RTP "Unii" Racibórz z drugą drużyną KKPK Medyk Konin.

  - reklama -

  Powodem zmiany terminu meczu był udział kobiecej reprezentacji Polski U – 19 w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Europy. Tym razem Polkom nie udało się wywalczyć awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się latem we Francji. 

   

  Pierwszy mecz w belgijskim Rocherat piłkarki rozegrały 24 kwietnia wysoko przegrywając z Anglią 0:7 (0:2). W naszej drużynie narodowej wystąpiły dwie zawodniczki RTP "Unia" Racibórz: Natalia Surma i Katarzyna Krupa.

   

  W kolejnym meczu 26 kwietnia było lepiej i nasza reprezentacja kobieca U – 19 zremisowała 2:2 z Islandią, a bramki dla Polski zdobyły: Anna Królikowska w 13 i Magdalena Zduńczyk w 24 minucie spotkania. Mimo straty bramki na początku meczu Polki odrobiły stratę i wyszły na prowadzenie, jednakże ostatecznie osiągnęły tylko remis tracąc bramkę po stałym fragmencie gry.
   
  Ostatni mecz w turnieju reprezentacja Polski U – 19 rozegrała 29 kwietnia w Rocherat niestety przegrywając z reprezentacją gospodarzy turnieju 0:1. Całe spotkanie w drużynie narodowej rozegrała Natalia Surma.

   

  Niestety Polki nie mogły zagrać w najsilniejszym zestawieniu z powodu "kartek" i kontuzji. Szkoda jednak niewykorzystanej sytuacji "sam na sam" z końcówki pierwszej części spotkania. Katarzyna Żak nie zdołała pokonać belgijskiej bramkarki. W drugiej połowie spotkania Polki miały nawet przewagę, a zawodniczki belgijskiej drużyny ograniczały się do prób wyprowadzania kontrataków. Od 75 minuty nasza reprezantacja grała z przewagą jednej zawodniczki, jednak nie potrafiła strzelić gola. Bramkę na wagę zwycięstwa Belgijki zdobyły z rzutu karnego po niepotrzebnym faulu "polskiej obrony".  

   

  /Piela/ 

   

  - reklama -

  KOMENTARZE

  Please enter your comment!
  zapoznałem się z regulaminem
  Please enter your name here