II lokata uczniów z ZSOiT w Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

0

17 maja trójka gimnazjalistów z ZSOiT w Kuźni Raciborskiej zajęła w Czeladzi II miejsce w finale Wojewódzkiego XXXI Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Warunkiem udziału w konkursie na etapie wojewódzkim, było zajęcie pierwszego miejsca w eliminacjach gminnych oraz powiatowych. Beata Kentnowska, Sebastian Czogała oraz Łukasz Pawłowski z postawionego zadania wywiązali się celująco. Opiekę nad uczniami pierwszej klasy gimnazjalnej sprawował Piotr Sroka – nauczyciel przedmiotów technicznych w ZSOiT.

- reklama -

 

Wśród zadań, z jakimi podczas turnieju musieli zmierzyć się gimnazjaliści znalazły się m. in.: analiza i rozwiązywanie testów, udzielanie pierwszej pomocy oraz praktyczna, indywidualna jazda na rowerze. To ostatnie zadanie realizowane było na torze, znajdującym się przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Budziskach. Sprawność jazdy oceniana była również w tzw. małym miasteczku w Raciborzu. Zajęcia teoretyczne odbywały się w szkole. Obowiązkiem uczniów była również aktywność własna, zwłaszcza podczas analizy testów, które rozwiązywali w swoich domach.

Z wyżej wymienionymi konkurencjami, uczestnicy musieli zmierzyć się również podczas finału. Na starcie (w kategorii szkół gimnazjalnych) stanęło w sumie dziewięć trzyosobowych drużyn.

Czy uczestnicy imprezy są zadowoleni z zajętej lokaty? Na pewno, choć – jak przyznaje zgodnie cała trójka – czują pewien niedosyt. – Byliśmy na granicy pierwszej lokaty, do zwycięstwa zabrakło nam kilka małych punkcików – mówi opiekun Piotr Sroka. – Najtrudniejszym zadaniem dla konkursowiczów okazały się testy, składające się z 25 pytań. Trudność wynikała głównie z niejednoznaczności odpowiedzi, ponieważ – w przeciwieństwie do testów rozwiązywanych przez uczniów szkół podstawowych – w grę wchodziły testy wielokrotnego wyboru, zatem trudniej było podjąć decyzję, które z odpowiedzi będą najbardziej trafne – dodaje. Najprostszą konkurencją był natomiast tor sprawnościowy – stwierdza Łukasz Pawłowski.

 

Przez cały czas trwania konkursu, gimnazjaliści, oprócz dyplomów i pucharów, zdobyli wiele innych cennych nagród, jak plecaki, odtwarzacze mp3 i mp4, aparat cyfrowy oraz kamery internetowe.

Uczestnikom turnieju redakcja składa serdeczne gratulacje, życząc dalszych sukcesów w kolejnych – nie tylko tego rodzaju – turniejach.

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here